Nominace na Cenu Thálie za rok 2017!

  • _OLB1109.jpg
  • _OLB1580.jpg
  • 1.png
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg

I tento rok začaly, netrpělivě a s nadějí očekávané nominace na Cenu Thálie za rok 2017. Janáčkova opera NdB vám s velkou radostí oznamuje, že byli úspěšně nominováni:

Za ženský výkon

Markéta Cukrová – Poutník – Saariaho: Láska na dálku – Národní divadlo Brno

Markéta Cukrová skvěle souzněla s mezzosopránovou rolí Poutníka, průvodce a zároveň hybatele děje, ve vynikající brněnské inscenaci meditativní opery soudobé finské skladatelky Kaiji Saariaho o milostné touze trubadúra Joufré Rudela a velkoleposti ideálu absolutní lásky s „tristanovskými“ monology o osamělosti, střetu snů a reality, iluzí a skutečnosti. Ve výrazu se přibližovala až k mefistofelské poloze ďábelského pokušitele a tajuplného manipulátora. Markéta Cukrová si tak v poslední době výrazně rozšiřuje svoji specializaci na barokní hudbu (Purcellova Didona v Brně) o opery soudobé (mj. chůva Bianca v Brittenově Zneuctění Lukrécie v Ostravě).

Kateřina Kněžíková – Adina – Donizetti: Nápoj lásky – Národní divadlo Brno

Paletu výkonů v italských belcantových operách v poslední době rozhojnila sopranistka Kateřina Kněžíková o roli Donizettiho Adiny. Pěvecky i typově jí skvěle odpovídá a může v ní jiskřit i svým komediálním hereckým talentem. V brněnské inscenaci je její Adina za nafoukanou filmovou hvězdu obletovanou další filmovou star – seladonem Belcorem – nebo autoritativním režisérem Dulcamarou, než pochopí opravdovou lásku rekvizitáře Nemorina.

Širší nominace 

Jitka Klečanská – Mezzosoprán – Nejtek: Pravidla slušného chování v moderní společnosti – Národní divadlo Brno

Marta Reichelová – Soprán – Nejtek: Pravidla slušného chování v moderní společnosti – Národní divadlo Brno

Daniela Straková Šedrlová – Soprán – Nejtek: Pravidla slušného chování v moderní společnosti – Národní divadlo Brno

Za mužský výkon v širší nominaci

Josef Škarka – Bas – Nejtek: Pravidla slušného chování v moderní společnosti – Národní divadlo Brfno

Ceny Thalie budou předány 24. 3. 2017. Za celou Janáčkovu operu NdB všem nominovaným gratulujeme a z celého srdce přejeme vítězné umístění. 

Zdroj nominací: operaplus