aktuality

2. 10. 2020

Festival Janáček Brno pokračuje!

Změny v programu festivalu na základě nového nařízení vlády naleznete zde.

 

1. 10. 2020

Její pastorkyňa s Karitou Mattilou 3. a 4. 10!

Podařilo se nám přesunout představení Její pastorkyně s hvězdným obsazením z 5.10. na neděli 4.10.  Nenechte si tak ujít představení s Karitou Mattilou v roli Kostelničky. (Představení 3. 10. zůstává beze změny.) Ostatní změny týkající se programu festivalu Janáček Brno budou zveřejněny během odpoledne v TZ. Děkujeme za trpělivost a pochopení.

 

28. 09. 2020

Inscenace Roberta Carsena zahájí 28. 9. festival Janáček Brno 2020

Je festivalovou tradicí, že slavnostní zahájení patří souboru Janáčkovy opery NdB a jeho nové inscenaci některého z děl Leoše Janáčka. Středobodem letošního festivalového ročníku je překotný vývoj v hudbě a umění vůbec v prvních letech 20. století. Jedním z takových přelomových děl na Janáčkově cestě za jedinečným hudebním jazykem je i opera Osud . Právě na ni připadla letos čest zahájit festival a půjde o událost o to významnější, že se do brněnského divadla při této příležitosti vrací jeden z nejlepších operních režisérů Robert Carsen . Brněnské publikum mělo možnost vidět jeho inscenaci Věci Makropulos na festivalu Janáček Brno 2012 v provedení norimberského operního souboru a ročník 2016 zahájil brněnský soubor jeho inscenací Káti Kabanové , která vznikla původně pro Vlámskou operu. Nyní Robert Carsen vytvoří inscenaci své šesté Janáčkovy opery přímo pro Brno a jeho operní soubor jako pokračování svého mimořádného janáčkovského cyklu, který začal před mnoha lety inscenací Její pastorkyně pro Vlámskou operu.

 

18. 09. 2020

Festival Janáček Brno 2020 se blíží

Již 28.září zahájíme 7. mezinárodní operní a hudební festival Janáček Brno 2020 premiérou Janáčkovy opery Osud! Během téměř tří týdnů vám nabídneme vynikající operní inscenace, koncertní řadu, a především výjimečné umělce, jako jsou Robert Carsen, Jakub Hrůša, Karita Mattila, Pavol Breslik, Pavel Haas Quartet, Bamberští symfonikové, Jan Bartoš a další.   

 

11. 09. 2020

KONKURZ - 1. housle, hráč na bicí nástroje

Ředitel Národního divadla Brno vypisuje K O N K U R Z na místo hráče/hráčky orchestru Janáčkovy opery NdB  I. housle tutti -  celý pracovní úvazek - zástup za MD a  do skupiny bicích nástrojů -  celý pracovní úvazek    

 

3. 09. 2020

Zkoušíme Janáčkův Osud s režisérem Robertem Carsenem!

Robert Carsen, který  patří rozhodně mezi světové režijní špičky, u nás  zkouší od konce srpna novou inscenaci Janáčkova Osudu. Premiéra bude zároveň slavnostním zahájením festivalu Janáček Brno 2020.Carsenovy  inscenace jsou ceněny hlavně pro jejich dramatické uchopení, poetiku a výtvarnou vytříbenost. V hlavních rolích se můžete těšit na Alžbětu Poláčkovou (Míla Válková) a v roli Živného se budou alternovat Enrico Casari a Philip Sheffield. Hudebního nastudování se ujme náš šéfdirigent Marko Ivanović.

 

1. 09. 2020

Představení Lazebníka sevillského na hradě Špilberk 1.9. se ruší kvůli nepřízni počasí

Moc nás to mrzí, ale s ohledem na nepříznivé počasí rušíme dnešní (1. 9. 2020) představení Lazebník sevillský na hradě Špilberk. Zakoupené vstupenky si můžete vyměnit do 30. 11. 2020 za jakékoliv operní představení, které se má odehrát v sezóně 20/21 v našem Zákaznickém centru NdB. Děkujeme za pochopení!

 

25. 08. 2020

Premiéry FERDY MRAVENCE jsou úspěšně za námi

O víkendu 22. a 23. srpna proběhly premiéry opery Ferda Mravenec skladatele Evžena Zámečníka. Premiéru jsme museli v červnu odložit a tak máme radost, že už může dělat radost divákům, hlavně dětem.  Jak funguje opera? To ví nejlíp Ferda Mravenec!  Podle režisérky Magdaleny Švecové se děti můžou těšit hlavně na sympatického uličníka  Ferdu Mravence, okouzlující Berušku a mírně zmateného Brouka Pytlíka! Na jezdící šnečí domek, mnoho dětiček Ploštice Ruměnice a spoustu všelijakých  druhů hmyzu. Inscenace je rozhodně barevná, živá a plná různých překvapení. Také se děti dozví, co je to vlastně opera a čím je zvláštní. Mladším dětem budeme vyprávět malé příběhy, které  možná znají z knížek Ondřeje Sekory. Chystáme několik vtípků i pro ty starší, stejně jako pro jejich rodiče.  Vydejte se s celou rodinou na veselou operu do Janáčkova divadla. Nejbližsí repríza je 12. září, další představení jsou od prosince. 

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››