Off programy

27. října 2012, Divadlo Reduta, Mozartův sál

14 h Hudební bonbónek – S Orfeem a pastýři za barokní hudbou

workshop pro malé i velké

Staňte se pastýři a nymfami! Vydejte se s Orfeem a protagonisty večerního koncertu na cesty historií a dozvíte se více o krásách barokní hudby,naučíte se dobový tanec a určitě se najdou i další překvapení.
Režie: Tomáš Pilař     

Účinkují: Cappella Mariana, Jan Čižmář, Tourdion - consort renesančních příčných fléten, I liutisti boemi - consort renesančních louten

17h koncert - Claudio Monteverdi: Il quinto libro de madrigali

Koncert pražského souboru Cappella Mariana, jehož členové jsou naši přední zpěváci žánru staré hudby, přináší jedinečnou možnost vyslechnout v Mozartově sále brněnské Reduty pestrou paletu zvuků madrigalového kvintetu, bassa continua, renesančního loutnového a traversového consortu. Monteverdiho madrigalové dílo se dochovalo v úplnosti a tvoří jeden z pilířů evropské hudební historie. Pátá kniha madrigalů je přelomová právě prvním použitím bassa continua a melodických nástrojů - novátorské obsazení v jinak a capellové tradici.
Koncert je koncipován jako paralela k úspěšné produkci NDB opery La Dafne. Z opery Monteverdiho současníka J.Periho se dochovalo pouze libreto a pro její uvedení musela být hudba nově zkomponována skladateli V. Zouharem a T. Hanzlíkem. Obsazení však zůstalo zachováno - přijďte zažít staré - autentické - originální a zároveň mladé - nové - moderní - současné...

Na začátku večerního koncertu proběhne slosování vstupenek o volné vstupenky na koncert anglické sopranistky Evelyn Tubb 26.11.2012 a na představení La Dafne 3.12.2012.

18. listopadu 2012, Janáčkovo divadlo

Běží liška k Táboru                                                                    

workshop pro děti k opeře L. Janáčka Příhody lišky Bystroušky

Přijďte a dozvíte se jak vznikla opera o chytré lišce, naučíte se všechno co potřebují znát lišky pro život v divadelním lese. Spolu s profesionálním týmem (režisér, dirigent, korepetitor, dramaturg) si děti také nazkouší část z opery Příhody lišky Bystroušky.

19. února 2013, Janáčkovo divadlo                                                  

Anglická hudba známá neznámá                                                 

hudební pořad k premiéře opery B. Brittena Sen noci svatojánské

Hudební historie britských ostrovů skrývá řadu u nás nepříliš známých pokladů ať už písňové literatury, opery či anglické formy madrigalů. Vydejte se tedy s námi po stopách děl J. Dowlanda, H. Purcella, G. F. Händela, R. Vaughan Williamse či B. Brittena.  

Účinkují Tereza Merklová Kyzlinková, Andrea Široká, Zuzana Veverková, Roman Hoza, David Nykl, Petr Levíček, Jan Čižmář (loutna), Galina Aleshkevich (cembalo, klavír).