Off programy

SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT SEZONY 2009/2010 NDB

9. září 2009, Mahenovo divadlo
Novou sezonu 2009/2010 zahájíme spolu se souborem Janáčkovy opery slavnostním koncertem, na kterém zazní v provedení předních sólistů Csilly Boross, Pavly Vykopalové, Jany Wallingerové, Petera Bergera a Romana Janála ukázky ze světoznámých operních děl českých i zahraničních autorů.

VIRTUOS V OPEŘE

3. října 2009, Janáčkovo divadlo
Po mimořádném ohlasu, se kterým se setkalo vystoupení klavíristy Ivana Moravce v cyklu Virtuos v opeře, budou mít návštěvníci Janáčkova divadla možnost setkání s dalším vynikajícím umělcem světově proslulým violoncellistou Janem Voglerem. V podání umělce, který je mimo jiné držitelem ceny Echo Award pro nejlepšího instrumentalistu za rok 2002 a pravidelně spolupracuje s orchestry jako jsou New York Philharmonic či Dresden Staatskapelle, dirigenty Lorinem Maazelem, Giuseppem Sinopolim a dalšími, uslyšíme Koncert pro violoncello a orchestr h-moll op. 104 A. Dvořáka. Dirigentem koncertu bude Tomáš Hanus.

EVA URBANOVÁ MEZI OPERNÍMI HVĚZDAMI NDB

18. října 2009, Janáčkovo divadlo

JAN JAKUB RYBA

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

29. listopadu, 6., 13. a 20. prosince 2009, Mahenovo divadlo
Období adventu patří nejen intenzivním přípravám na vánoční svátky, ale mělo by být i dobou, kdy si uděláme prostor pro pozastavení a krásný zážitek. Proto pro vás připravily soubory NDB na čtyři adventní neděle scénické ztvárnění nejznámější české vánoční mše.

OPERNÍ RECITÁL K ŽIVOTNÍMU JUBILEU DRAHOMÍRY RITZOVÉ

6. prosince 2009, Mozartův sál Divadla Reduta
účinkují: Drahomíra Ritzová (klavír), Pavel Černoch (tenor), Ivan Kusnjer (bariton), Richard Novák (bas)

SILVESTR V OPEŘE

31. prosince 2009, Janáčkovo divadlo
Na závěr roku připravil soubor Janáčkovy opery NDB pro své diváky mimořádný koncert ze světa slavných muzikálů a filmových melodií. V podání předních sólistů opery Csilly Boross, Pavly Vykopalové, Terezy Merklové, Jany Wallingerové, Davida Nykla a Jakuba Tolaše zazní melodie ze světoznámých děl jako jsou Fantom opery  Andrew Lloyd Webbera, West Side Story, Wonderful Town a Candide Leonarda Bernsteina, Oklahoma a South Pacific Richarda Rodgerse, Girl Crazy a Porgy a Bess George Gershwina či proslulé melodie z hudby Johna Williamse k filmům Schindlerův seznam a Hook. Dirigentem a průvodcem večera bude Caspar Richter, jenž je uznáván nejen jako interpret klasické hudby, ale rovněž jako velmi úspěšný dirigent a spolutvůrce muzikálů.

SLAVNÉ MUZIKÁLOVÉ  A FILMOVÉ MELODIE

13. ledna 2010, Janáčkovo divadlo
V podání předních sólistů opery zazní melodie ze světoznámých děl muzikálového jeviště či proslulé melodie z hudby Johna Williamse k filmům Schindlerův seznam a Hook. Dirigentem a průvodcem večera bude Caspar Richter.

WORKSHOP MALUJEME S HUDBOU

7. února 2010, Janáčkovo divadlo
workshop vede Vladimír Kiseljov

SLAVNÉ OPERNÍ MODLITBY

26. března 2010, Janáčkovo divadlo
V době předvelikonočního rozjímání soubor opery NDB nabízí svým divákům mimořádný uměleckých zážitek – koncert z vybraných modliteb ze slavných českých i světových oper (G. Verdi Otello, Síla osudu, R. Leoncavallo Sedlák kavalír, R. Wagner Tannhäuser, G. Puccini Sestra Angelica, L. Janáček Její pastorkyňa, W. A. Mozart Kouzelná flétna a další) v provedení našich předních sólistů za doprovodu orchestru opery NDB pod taktovkou Jana Zbavitele.

WORKSHOP KOMPONUJEME OPERU

18. dubna 2010, Janáčkovo divadlo
workshop vede Vít Zouhar

EVROPSKÝ DEN OPERY

9. května 2010, Nákupní a zábavní centrum Olympia
Unikátní fashion show - sólistky a sólisté Janáčkovy opery v modelech luxusních oděvních značek!