Off programy

Off programy 2010/2011

VÁCLAV VĚŽNÍK GALA
28. září 2010, Mahenovo divadlo

Václav Věžník (*1930) patří k jedněm z mála dosud žijících legend, jež v minulých desetiletích významně ovlivňovaly umělecké směřování operního souboru brněnského Národního divadla. U příležitosti jeho významného životního jubilea se na svátek sv. Václava uskuteční koncert složený ze slavných čísel českých a světových oper, s jejichž jevištní podobou je osobnost Václava Věžníka neodmyslitelně spojena.

JAN JAKUB RYBA
ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ
27. a 28. listopadu, 5., 12. a 19. prosince 2010, Mahenovo divadlo
Období adventu patří nejen intenzivním přípravám na vánoční svátky, ale mělo by být i dobou, kdy si uděláme prostor pro pozastavení a krásný zážitek. Proto pro vás připravily soubory NDB na čtyři adventní neděle scénické ztvárnění nejznámější české vánoční mše.

VÁNOCE V OPEŘE
29. prosince 2010 a 6. ledna 2011, Janáčkovo divadlo

Pro vánoční čas Janáčkova opera přichystala speciální sváteční komponovaný večer, na kterém se budete moci nejen zaposlouchat do krásné hudby a textů inspirovaných nejkrásnějšími svátky v roce, ale rovněž se potěšit pohledem na drobné taneční výstupy a scénky. Iniciátorem tohoto projektu je nový hudební šéf souboru Janáčkovy opery NDB Caspar Richter, jenž stane i za dirigentským pultem. S velmi různorodě sestaveným programem by tak rád zavedl v brněnské opeře tradici příjemného svátečního setkávání souboru se svými diváky, která jsou již zavedenou praxí mnoha světových operních domů. Můžeme se tak těšit nejen na hudbu klasickou (Bach, Berlioz, Čajkovskij, Strauss, Humperdinck) a tradiční koledy různých národů, ale rovněž na známé vánoční filmové melodie.

DĚTSKÉ WORKSHOPY

Běží liška k Táboru
21. listopadu 2010

Zkoušíme operu
5. prosinec 2010

Seznamte se s orchestrem
19. března 2011

Komponujeme operu
11. června 2011