+

Opera na Špilberku 2019

  • La traviata Spilberk - MBudikova_MuMB (06)
  • La traviata Spilberk - MBudikova_MuMB (30)
  • Nabucco-spilberk 2016_MWecker MUMB (03)
  • Nabucco-spilberk 2016_MWecker MUMB (11)
  • Nabucco-spilberk 2016_MWecker MUMB (38)

Teplé letní večery je nejlepší strávit pod hvězdami s hudbou, a proto soubor Janáčkovy opery NdB přináší již čtvrtým rokem operní představení do romantického prostředí hradu Špilberk.

Na poslední měsíce letošní sezony jsou připraveny dva open air operní bloky. První z nich na konci měsíce května patří hvězdám italského operního nebe, neboť jimi skladatelé Giuseppe Verdi a Gaetano Donizetti bezpochyby jsou. Nabucco je opera, která stála na počátku Verdiho úspěchů a stejně jako v roce 1842 i dnes patří k divácky oblíbeným dílům, která prostřednictvím strhující hudby vypráví stále aktuální příběh o cestě za svobodou národa. V hlavních rolích vystoupí sopranistka Anda-Luisa Bogza (Abigail) a španělský barytonista Louise Cansino (Nabucco). Stejně jako Nabucco i Verdiho La traviata patří ke stálicím repertoáru operních domů a právem. V rámci letního provedení se diváci mohou těšit na vynikající obsazení – role Violetty se ujme Veronika Holbová, Alfréda ztvární Peter Berger a otce Germonta Svatopluk Sem. První blok se uzavře jednou z nejúspěšnějších komických oper – Donizettiho Nápojem lásky. Poprvé se tan na nádvoří Špilberku rozehraje boj mezi nesmělým Nemorinem (Ondřej Koplík) a arogantním Belcorem (Igor Loškár) o lásku krásné filmové hvězdy Adiny (Andrea Široká). V milostných eskapádách jim bude nápomocen svým „nápojem lásky“ dr. Dulcamara (Jiří Sulženko).

Česká opereta a italské drama jedné noci – to jsou poslední dvě představení letošní sezony. Když se dá dohromady ruská předloha, rakouský libretista, polský příběh a český skladatel Oskar Nedbal vznikne půvabná a vtipná opereta Polská krev o rázné Heleně (Andrea Široká), která napraví rozmařilého hraběte Baranského (Ondřej Koplík). Co hudební číslo, to hit! Totéž platí i o další opeře, neboť Pucciniho Tosca patří bezpochyby k nejoblíbenějším dílům a do prostředí hradu je jako stvořená. Pucciniho drama uzavře sezonu 2018/2019 s Maidou Hundeling (Tosca), Lucianem Mastrem (Cavaradossi) a Jiřím Sulženkem (Scarpia).

23. 5. 2019 ve 20.00
Giuseppe Verdi: Nabucco
on-line vstupenky

28. 5. 2019 ve 20.00
Giuseppe Verdi: La traviata
on-line vstupenky

30. 5. 2019 ve 20.00
Gaetano Donizetti: Nápoj lásky
on-line vstupenky

4. 7. 2019 ve 20.00
Oskar Nedbal: Polská krev
on-line vstupenky

6. 7. 2019 ve 20.00
Giacomo Puccini: Tosca
on-line vstupenky

Vstupenky on-line nebo v Zákaznickém centru, Dvořákova 11, Brno. 

 

 

Kdy hrajeme