OPERAVISION

  • _0LB1643
  • _0LB1707
  • _0LB1641
  • _0LB1823
  • _0LB1875-Edit
  • _0LB2146

Asociace Opera Europa a více než třicet operních domů z osmnácti zemí spojily síly a po úspěchu The Opera Platform přinášejí s přispěním programu Evropské unie Kreativní Evropa projekt OperaVision. Jeho součástí je i Národní divadlo Brno, které v letetch 2018-2020 uvede prostřednictvím OperaVision tři inscenace oper Leoše Janáčka v přímém přenosu do celého světa.

Našim prvním příspěvkem byl live stream představení Janáčkových Příhod lišky Bystroušky 18. listopadu 2018 v rámci festivalu Janáček Brno 2018. Během přenosu a v dalších šesti měsících v záznamu na OperaVision inscenaci shlédlo více než sedmnáct tisíc lidí z celého světa a už během streamu jsme dostali řadu krásných ohlasů nejen z České republiky, ale třeba z USA, Jižní Koreje a dalších zemí.

Další přenos bude patřit jedné z nejslavnějších oper Leoše Janáčka Její pastorkyňa, jejíž inscenaci v režii Martina Glasera a hudebním nastudování Marko Ivanoviće budeme přenášet 2. října 2019 z Janáčkova divadla. Partnerem přenosu opět bude Česká televize, která představení i zaznamená pro ČT ART.

Mimo přenosy inscenací z předních operních domů OperaVision nabízí na své webové platformě zájemcům bohatý výběr ukázek z operních představení, rozhovorů a dokumentů včetně možnosti dopodrobna se seznámit se čtyřmi stoletími existence tohoto uměleckého žánru. Pro operní nadšence představuje skvělou příležitost nejen zhlédnout řadu zajímavých inscenací, ale rozšířit znalosti o tomto jedinečném žánru. 

Sekce The Opera Academy umožňuje přístup k bohatému výběru audiovizuálních zdrojů, jejichž nabídka sahá od krátkých klipů ze zkoušek až po rozhovory s významnými osobnostmi, kde mladí diváci, jejich rodiče i pedagogové mohou objevit pestrý operní svět opery skrze jim určený obsah uspořádaný podle různých věkových skupin.

Více informací www.operavision.eu

opera vision

opera vision

ov 

jmk

mkčr

čt