Poslední dvě reprízy nové inscenace Davida Radoka Tři fragmenty z Juliette / Lidský hlas!

  • Juliette/lidský hlas
  • juliette
  • juliette
  • juliette

25. a 26. června v 19h, Janáčkovo divadlo

Operní soubor uzavřel sezonu věnovanou snům skvělou premiérou v režii Davida Radoka spojující dvě mimořádná díla - Martinů Tři fragmenty z Juliette a Poulencův Lidský hlas.

Poslední příležitost vidět tento titul v letošní sezoně máte 25. a 26. června v 19h v Janáčkově divadle. Nezmeškejte pěvecký a herecký koncert hlavní představitelky Jany Šrejmy Kačírkové i dalších vynikajících sólistů magnuse Vigiliuse, Romana Hozy, Evy Novotné a Josefa Škarky.

Z ohlasů:
Národní divadlo Brno předvedlo strhující inscenaci, na kterou se zapomíná jedině ztrátou paměti.

Civilní dvojici obklopuje sice v každém jednom přítomném okamžiku reálný interiér, ten se ale v nuancích a jemných šerosvitných detailech umí v průběhu času proměňovat (scéna David Radok). Do něj vstupuje několik málo epizodních postav, které Martinů ve Fragmentech nechal, a mrazivě samozřejmým způsobem narušují osobní prostor obou. Kdo je tady blázen? Juliette? Obchodník, který se tu chová jako doma? Vy?

Lidský hlas byl v režii Davida Radoka představen jako kontinuální, bolestný, vášnivý i rezignovaný monolog, který trvá 45 minut, přičemž ani na chvíli nepostrádal dramatické napětí, intenzitu a psychologickou hloubku.

Magnus Vigilius a Jana Šrejma Kačírková vysílají v každém momentě ze svého postoje, pohledu i hlasu absolutní obsah, podávají výkon, který budete těžko analyzovat a rozkládat na jedontlivé složky operního herectví – ale lehko se jím necháte položit na lopatky. Vokálně oba dva suverénní. Stejně jako Roman Hoza, kterého jsem nikdy neviděla šířit kolem sebe takové nebezpečné mrazení ve vzduchu (kdo by to byl řekl do Obchodníka se vzpomínkami), skvělí byli i Josef Škarka a Eva Novotná. A konečně orchestr, který pod obdivu-hodným, přesným i nervním vedením Marko Ivanoviće položil celému tomu hudebně-dramatickému zážitku úžasně barevný základ.