Pozoruhodná inscenace snové opery JULIETTE Bohuslava Martinů. Poslední představení v sobotu 2. dubna!

Jedna z nejpozoruhodnějších oper 20. století v inscenaci významných českých umělců. Scéna Daniela Dvořáka získala nominaci na prestižní Cenu Alfréda Radoka.

Hudební nastudování: Tomáš Hanus. Dirigent: Jakub Klecker. Režie: Jiří Nekvasil. Scéna: Daniel Dvořák. V hlavních rolích přední sólisté Janáčkovy opery, sopranistka Pavla Vykopalová a tenorista Peter Berger.

Surrealistická opera Juliette je jedním z vrcholů tvorby Bohuslava Martinů (1890-1959). Obchodník s knihami Michel (Peter Berger) na svých cestách zavítá do malého městečka. Z okna jednoho domku slyší dívčí píseň o lásce. Vzpomínka na píseň se mu stále vrací a on se vydává zpět do městečka vyhledat onu dívku (Pavla Vykopalová). Městečko se zdá stejné jako dřív, jen obyvatelé se chovají podivně...

IMG_4019.JPG

Surrealistický námět nabízí inscenátorům nesčetné možnosti výkladů – vždyť hranice mezi snem a skutečností může být tak tenká.

IMG_3841.JPG

Režie a scéna jsou dílem Jiřího Nekvasila a Daniela Dvořáka – umělců, jejichž spolupráce dala vzniknout řadě osobitých inscenací. Scénografie Daniela Dvořáka získala nominaci na cenu Alfreda Radoka za rok 2009.

IMG_4148.JPG

V hlavních rolích vystoupí přední pěvci Pavla Vykopalová (Juliette) a Peter Berger (Michel).

foto_pavla_vykopalova.jpg Peter_Berger.jpg

NAPOSLEDY 2. 4. 2011 / Janáčkovo divadlo

Audiovizuální upoutávka

Vstupenky

Foto inscenace: Jana Hallová. Foto Pavla Vykopalova: www.vykopalova.com. Foto Peter Berger: www.imgartists.com