+

Premiéra: La Gioconda

  • Gioconda_navrh vyrezu

Smrt v Benátkách

Velká italská opera ovládla Janáčkovo divadlo. Recenze nešetří chválou. Ponořte se do neokoukaného operního thrilleru.

Dirigent Jaroslav Kyzlink a režisér Tomáš Pilař představují brněnské provedení opery La Gioconda Amilcare Ponchielliho v Janáčkově opeře v Brně. Premiéra 4. února 2017 v Janáčkově divadle.

„Ocitáme se ve snu o Benátkách. V Benátkách v době přezrálé pozdní renesance, v době úpadku a dekadence, v době, kdy v Praze vládl císař Rudolf, a Evropu sytila těžká vůně renesančních ornamentů. Končí zima, nadchází doba karnevalu a na ulicích se prolíná minulost s budoucností, realita se snem, nebeské s pozemským... Místo baletu zde budou účinkovat akrobati a věřím, že společně s velkolepými sborovými scénami dostojíme žánru Grand Opera.“ (Tomáš Pilař, režisér)

Máte rádi Verdiho Aidu či Pucciniho Toscu? Pak právě vám je určena únorová operní premiéra. La Gioconda, strhující milostné drama na motivy hry Victora Huga Angelo, tyran z Padovy, sklidila hned při své premiéře v milánské La Scale v roce 1876 dvacet opon! Jen o sedm let později v roce 1883 ji s velkou slávou uvedla Metropolitní opera v New Yorku. Rolí zpěvačky Giocondy debutovala Maria Callas v Itálii. A Tanec hodin, jedno z nejuváděnějších baletních čísel všech dob, použil mimo jiné i slavný Walt Disney ve svém dnes již kultovním kresleném filmu Fantasia. Ano, jako vždy se bude na jevišti umírat, to zkrátka k tomuto žánru patří. Ale jako vždy to bude ve velkém stylu! V titulní roli alternují Iveta Jiříková a Csilla Boross, držitelka Green Room Award 2014, Ceny DIVA 2009 a Ceny Thálie 2008.

Více o titulu
Premiéra v sobotu 4. února v Janáčkově divadle

defleurs_valentin.jpg

Bonus pro držitele vstupenky
Držitelé vstupenky na kterékoliv představení opery La Gioconda obdrží po jejím předložení 10% slevu na valentýnskou kytici od květinového studia De Fleurs v Jezuitské ulici č. 15 v Brně. Akce platí od 10. do 15. února 2017.

Kdy hrajeme