Rozhovor se španělským barytonistou Luisem Cansinem

Představením Sicilské nešpory a velkým úspěchem skončil včera Verdiho týden. Jako malou vzpomínku si teď můžete přečíst rozhovor s umělcem, který se Vám v rámci této přehlídky Verdiho velkolepých oper představil hned několikrát – jako Nabucco, Amonasro a Guido di Montfort.

Galicijského barytonistu Luise Cansina obdivují diváci v prestižních divadlech po celém světě. Pravidelně vystupuje v Teatro Real Madrid, Liceo Barcelona, Maestranza de Sevilla, Oviedo Opera, Las Palmas Opera, Les Arts in Valencia. V roce 2006 se zúčastnil Gala v Národním divadle Zarzuely v Madridu a v roce 2010 byl pozván k účinkování na koncertu pořádaném v Bruselu u příležitosti španělského předsednictví EU.

cansino

Čím jste chtěl být jako dítě?  

Už jako malé dítě jsem si rád zpívával před televizí, hudbu jsem studoval už od útlého věku. Takže myslím, že jsem vždy chtěl být zpěvákem.

 Narodil jste se v Madridu, ale pocházíte prý z Galicie. Jaký je váš vztah ke Galicii a z které provincie konkrétně pocházíte? 

Ano, moje rodina skutečně pochází z Galicie, je to na severozápadě Pyrenejského poloostrova. Mám k tomuto regionu velice vřelý vztah, protože nejen že odtud pochází moje rodina, ale ve městě Vigo jsem také nějaký čas studoval hudbu.

V rámci Verdiho týdne jste se na pódiu Janáčkovy opery objevil jako Amonasro v Aidě a Nabucco ve stejnojmenné opeře. Obě tyto inscenace mají poměrně propracované a objemné kostýmy, jaké to bylo v nich hrát?  

Kostýmy byly opravdu poměrně velké, ale nebyl s nimi žádný problém. V některých inscenacích má člověk v podobných kostýmem problém s pohybem, ale tyto byly naprosto v pořádku, a navíc krásné.

Rozhovor připravila: Markéta Chalupová