Setkejte se s Richardem Haanem

Zveme vás na setkání s barytonistou Richardem Haanem, dlouholetým členem souboru brněnské opery a čerstvým držitelem prestižní Ceny Thálie za nejlepší mužský operní výkon v roce 2010 v brněnské inscenaci opery Nížina. 

richard_haan_2.jpg

Barytonista Richard Haan je žákem pěveckých pedagogů R. Tučka a J. Švábové. Studoval jako stážista Mezinárodního vokálního studia v Sofii u I. Josifova. Svoji profesionální kariéru začínal v Ústí nad Labem, později byl angažován v Olomouci, Brně, Bratislavě. V současné době je pravidelným hostem českých operních scén a hostuje i v zahraničí – v Paříži, Caracasu, Jeruzalémě, Kazani. Jeho repertoár je velmi rozsáhlý, jmenujme alespoň Verdiho Rigoletta, Nabucca, Rodriga di Posu (Don Carlos), Renáta (Maškarní ples), Scarpiu (Puccini: Tosca), Telramunda (Wagner: Lohengrin), Jochanaana (Strauss: Salome), Escamilla (Bizet: Carmen), Jana Mathise (Weis: Polský žid) a Thomasova Hamleta, které ztvárnil ve Státní opeře Praha. V Brně se nejnověji představil v roli Sebastiana v inscenaci opery d´Alberta Nížina, za kterou získal Cenu Thálie.

Richard Haan je nejenom vynikající operní pěvec, ale i úspěšný plavec a otužilec. Je desátým Čechem, který přeplaval kanál La Manche, pokořil i Gibraltarský průliv. Spolu s Jiřím Levým je autorem autobiografické knihy Bludný Holanďan v La Manchi nezabloudil.

Setkejte se s Richardem Haanem a zavzpomínejte také na doby, kdy byl členem souboru brněnské opery. Pozvání na besedu přijali jeho kolegové, paní Jitka Zerhauová a pan Jan Hladík. A nezůstane jen u povídání. Hudební program doprovodí na klavír paní Galina Aleshkevich.

Beseda s Richardem Haanem: úterý 12. 4., 17 hodin, foyer Janáčkova divadla.

Vstupné 50,- Kč. Pro členy KPOB a abonenty NDB vstup zdarma.