Sezona 2019/2020 začíná operním blokem na Špilberku!

Slavné tituly Carmen, Lazebník sevillský, Polská krev a další pod hvězdným nebem.

Užijte si závěr léta ve společnosti slavných operním melodií v romantickém prostředí hradu Špilberk a zahajte s námi novou operní sezonu.

Sezonu začneme ještě v prázdninovém duchu, neboť se vydáme na jih Španělska do Sevilly. Příběh o střetu dvou rozdílných světů – toho nevázaného bez pravidel cikánky Carmen a spořádaného světa dona Josého, který se po setkání s Carmen zřítí jako domeček z karet, aby skončil destrukcí a vraždou, inspiroval jednu z nejlepších francouzských oper a Bizet, přestože ve Španělsku nikdy nebyl, v hudbě zachytil mistrně nejen drama mezi hlavními postavami, ale i živočišnou španělskou atmosféru. V titulní roli Václava Krejčí Housková.

V Seville ještě zůstaneme i v dalším představení. Rossiniho prohnaný lazebník Figaro je připraven vždy pomoci, obzvlášť když se jedná o lásku a ošálení starého protivného doktora Bartola. Lazebník sevillský se vrací na repertoár i s částečně novým obsazením, k Andreji Široké (Rosina), Jiřímu Sulženkovi (dr. Bartolo) a Davidu Nyklovi (don Basilio) se tak v této sezoně připojí Roman Hoza (Figaro) a Ondřej Koplík (Almaviva). I poslední srpnový den bude patřit humoru a Nedbalově Polské krvi. Letní sezonu na Špilberku uzavřou slavná díla Giuseppe Verdiho. Opera o cestě židovského národa ke svobodě Nabucco s Luisem Cansinem, A. L. Bogzou a Jiřím Sulženkem v hlavních rolích a La traviata s Janou Šrejma Kačírkovou (Violetta), Peter Berger (Alfredo) a Svatoplukem Semem (Germont).