Silvestrovský galavečer se blíží!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady. Zapomeňte na okolní zimu a oslavte příchod nového roku ve společnosti umělců nejpovolanějších - španělského dirigenta Davida Hernanda Rica, argentinské sopranistky Any Caroliny Diz a mexického tenoristy Rafaela Álvareze!

Zarzuela je španělský hudebně dramatický žánr, který získal jméno po královském loveckém zámku Palacio de la Zarzuela, kde se uskutečnilo představení prvního z děl, která měla ve Španělsku od dob baroka obrovskou popularitu. Původně mytologická dramata s písněmi a tanci se postupně změnila v romantická díla podobná nám dobře známé operetě. K oblibě zarzuely přispěli její propagátoři – slavní španělští pěvci Plácido Domingo, José Carreras, Montserrat Caballé, Teresa Berganza.

Zarzuela 1

Janáčkova opera pro Vás na poslední večer v roce připravila program sestávající z nejpopulárnějších hudebních čísel španělské operety, proložených ukázkami vášnivého flamenca. Uslyšíte poutavá hudební čísla, krásné árie a dueta z děl mistrů španělské zarzuely, kterými jsou např. Roberto Chapí, Pablo Luna, Pablo Sorozabal či Thomas Breton.

Španělský dirigent David Hernando Rico vystudoval dirigování v Bratislavě, kde působí od roku 2000 v současnosti jako šéfdirigent Bratislavského symfonického orchestru a pravidelný host Slovenského národního divadla. Na svém kontě má řadu nahrávek u prestižních firem Sony a Warner.

rico

Argentinská sopranistka Ana Carolina Diz završila svá pěvecká studia v Bratislavě. K jejím paraádním rolím patří Nedda v Komediantech, Hraběnka ve Figarově svatbě nebo Taťána v Evženu Oněginovi. V Brně jsme ji mohli slyšet jako žínku v Rusalce.

diz

Mexický tenorista Rafael Álvarez se ve zpěvu zdokonaloval na mistrovských kurzech u věhlasných pěvců Ramóna Vargase a Renaty Scoto. Od minulé sezóny je sólistou Národního divadla v Brně, kde ho můžeme slyšet mj. jako Radama v Aidě, Dona Josého v Carmen, Pinkertona v Madama Butterfly nebo Alfréda v Traviatě.

alv

O přestávce se můžete těšit na přípitek s šéfkou opery, malé občerstvení a doprovodný program.

Přijďte se bavit!

31.12. od 17 hodin v Janáčkově divadle!