Skvělá inscenace opery Ženitba Bohuslava Martinů je zpět!

A s diváky přímo na jevišti Janáčkova divadla! Hrajeme 22., 23. a 24. června 2012. 

Scéna i hlediště se stanou jediným prostorem. Vynikající herecké a pěvecké výkony sólistů opery budete mít jako pod mikroskopem a to vše ve vtipné a výtečně vypointované režii. Staňte se součástí operního představení přímo na jevišti Janáčkova divadla!

Za dirigentským pultem bude Jakub Klecker. Autorkou konceptu, scény a kostýmů je Pamela Howard. V hlavních rolích se představí přední sólisté Janáčkovy opery!

1639.jpg

Půvabnou operu Bohuslava Martinů, kde se nakonec nikdo neožení, přenesla uznávaná britská režisérka a scénografka Pamela Howard z Ruska 19. století do společnosti ruských emigrantů v New Yorku roku 1953. A došla k závěru, že když lidé vezmou životy do svých rukou, ať za jakkoliv hrozných okolností, mohou začít znovu s udivující statečností. Nádherný optimismus a radost se ukrývají i v Martinů úžasné partituře.

POSAĎTE SE NA JEVIŠTĚ JANÁČKOVA DIVADLA! ...ženit se nemusíte!

1632.jpg

Zajímá mě forma opery, kde jsou účinkující a diváci propojeni v jednom prostoru, říká Pamela Howard, jež si vydobyla mezinárodní renomé za několik desítek let úspěšného působení na významných scénách v Evropě i USA.

IMG_0989.JPG

Přečtěte si velký rozhovor s Pamelou Howard

Naše inscenace Ženitby byla s obrovským úspěchem představena mezinárodnímu publiku na prestižním festivalu Pražské Quadriennale 2011 v rámci řady Expanding Scenography v industriálním prostoru La Fabriky. PQ je nejrozsáhlejší a nejvýznamnější akcí svého druhu na světě.

Vstupenky jsou v prodeji. Neváhejte, kapacita je velmi omezena!