Slavná barokní opera v Redutě

Hrdá královna, trojský hrdina, tragická láska, město v plamenech... to vše jsou jedinečné ingredience. Přidejte krásnou a emotivní hudbu a na světě je barokní opera italského skladatele Domenica Sarriho (1676-1744) Didone abbandonata na libreto Pietra Metastasia .

Mimořádný projekt vrací operu Didone abbandonata v autentickém hudebním provedení do míst, kde zazněla před téměř třemi stoletími. Své síly spojili mladí umělci tří zemí - režie a scénická výprava je dílem Tomáše Pilaře, hudebního nastudování se ujal Jan Čižmář, mezinárodně uznávaný loutnista a odborník na starou hudbu. Hlavní roli ztvární Andrea Široká, přední sólistka Janáčkovy opery, po jejím boku v roli Aenea stane Stanislava Jirků, sólistka pražského Národního divadla.

1

Role zavrženého nápadníka Iarba se ujme talentovaný basbaryton Roman Hoza. V dalších rolích se představí slovenská sopranistka Michaela Kušteková a kontratenor Michal Ptáček, oba mladí pěvci, kteří si již vydobyli uznání na poli interpretace barokní hudby. Orchestr {oh!} Orkiestra Historyczna z polských Katovic se systematicky věnuje historicky poučené interpretaci staré hudby na dobové nástroje a patří mezi právem uznávané soubory.

2

Představení:

29. ledna 2014

19. a 20. února 2014

dido