TOBY SPENCE

  • Spence (c) Mitch Jenkins

Skvělý záskok za nemocného Iana Bostridge

Bohužel sychravé počasí se podepsalo na zdraví britkého tenoristy Iana Bostridge. Ten se ze zdravotních důvodů omluvil ze svého vystoupení v Brně 8. října od 19h v Besedním domě. Festivalu se však podařil skvělý dramaturgický tah, který záhy posunul tento koncert do pozice tajného tipu festivalu Janáček Brno 2016. V českém debutu totiž přiveze do Brna jiného vynikajícího britského tenoristu – Tobyho Spence. Termín, místo, čas i program koncertu zůstávají nezměněny, pouze Cigánské melodie zazní v podání Václavy Krejčí Houskové. Vstupenky zůstávají v platnosti. V případě dotazů se obracejte na Zákaznické centrum NdB, T 542 158 120, email: obchodni@ndbrno_cz

London Symphony Orchestra / Valery Gergiev / Toby Spence / Sally Matthews
Szymanowski: Symphony No. 3

Toby Spence

„Toby Spence ztvárnil titulní roli nádherně lahodným tónem.“
The Independent / Michael Church

„Toby Spence, tenor nespoutané lyričnosti a odvahy.“
The Guardian / Fiona Maddocks

Kariéra Tobyho Spence zahrnuje prestižní operní scény jako Royal Opera House Covent Garden, Metropolitní operu v New Yorku, San Francisco Opera, Opéra national de Paris, English National Opera, Bavorskou státní operu, Teatro Real v Madridu ad. Zpíval na prestižních festivalech jako Salzburger Festspiele, festival Aix-en-Provence a slavný festival v Edinburghu. Spolupracoval s vynikajícími dirigenty: Sirem Simonem Rattlem, Andrisem Nelsonsem, Thomasem Adésem, Yannickem Nézet-Séguinem, Nikolausem Harnoncourtem, Semyonem Bychkovem ad. Z orchestrů jmenujme Royal Stockholm Philharmonic, Bournemouth Symphony Orchestra, City of Birmingham Symphony Orchestra nebo Houston Symphony.

Jeho operní závazky v roce 2017 zahrnují např. postavu Dona Ottavia (Mozart: Don Giovanni) v Gran Teatre del Liceu a roli Edwarda Fairfax Vereho (Britten: Billy Budd) v Teatro Real v Madridu.

Toby Spence uvedl Janáčkův Zápisník zmizelého v rámci těchto festivalů a koncertních sezon:
Wardsbrook (2015)
Milton Court, Guildhall, London (2015)
Cheltenham Festival (2013)
Wigmore Hall, London (2013)

Foto (c) Mitch Jenkins