V roli Turandot vystoupí světoznámá diva Eva Urbanová

Blíží se největší událost sezony! Premiéra opery Turandot, která se uskuteční 29. 4. 2011. Jedna z nekrásnějších oper G. Pucciniho zazní v Brně po dlouhých patnácti letech ve vynikajícím obsazení! Incenační tým slibuje zážitek světových parametrů: hudební nastudování - Jakub Klecker, režie - Jiří Nekvasil, scéna - Daniel Dvořák, kostýmy - Simona Rybáková.  

urbanova_portret.jpg

Krásná princezna Turandot se nechce vdávat a pro své nápadníky připravila krutou zkoušku. Kdo uhodne tři hádanky, dostane ruku princezny, kdo ne, přijde o hlavu. Kouzlu Turandot podlehne i princ Calaf, který hádanky rozluští. Pokořená Turandot se odmítne stát jeho ženou, a tak Calaf navrhne princezně možnost rovněž hádat...

Autor opery, Giacomo Puccini, podlehl rakovině hrtanu, aniž operu dokončil. Autorem závěru, který se většinou uvádí, je Franco Alfano (1875-1954). V roce 2001 italský skladatel Luciano Berio (1925-2003) na základě Pucciniho skic nově instrumentoval konec opery.

Na brněnské jeviště se Pucciniho Turandot vrací po více než patnácti letech a poprvé v České republice bude provedena se zakončením Luciana Beria.

Nové nastudování opery bude dílem renomované umělecké dvojice, režiséra Jiřího Nekvasila a výtvarníka Daniela Dvořáka, kteří spolu s kostýmní výtvarnicí Simonou Rybákovou připravují působivou inscenaci v nejlepších intencích současného divadla.

Za dirigentským pultem stane Jakub Klecker. V hlavních rolích se představí Eva Urbanová, Szilvia Rálik a Sussane Schimack (Turandot), Csilla Boross, Pavla Vykopalová a Daniela Straková-Šedrlová (Liu), Michal Lehotský a Mario Zhang (Calaf), Ladislav Mlejnek a Jevhen Šokalo (Timur) a další.

Premiéra 29. dubna 2011 v Janáčkově divadle.

Inscenace / vstupenky

Na fotografii Eva Urbanová, představitelka Turandot, foto: www.evaurbanova.com