Verdiho týden – týden plný hvězd!

Od 9. do 17. listopadu se můžete těšit na Verdiho týden – přehlídku všech Verdiho děl, které má soubor Janáčkovy opery momentálně na repertoáru. Užijte si velkolepé, výpravné inscenace s hvězdným obsazením!

Hned v zahajovacím představení Aida se vám představí španělský barytonista Luis Cansino a australská sopranistka Louise Hudson. Pařížskou kurtizánu v proslulém milostném dramatu La traviata ztvární sólistka Slovinského národního divadla Martina Zadro, v roli Giorgia Germonta vystoupí Ilja Silchukov z Běloruska. V Nabuccovi zazáří držitelka ceny Thalie za rok 2007, česká sopranistka rumunského původu Anda-Louise Bogza. Na 15. 11. je naplánováno premiérové uvedení Verdiho hudebně nesmírně působivého  Requiem s dirigentem Peterem Ferancem. Přehlídku zakončí představení Sicilské nešpory s impozantním výkonem Adriany Kohútkové, které mělo premiéru vloni v lednu.

Představení v rámci Verdiho týdne:

Všechna představení se odehrají na pódiu Janáčkova divadla.

Výročí světového skladatele připomene i výstava plakátů, která vznikla v rámci 7. ročníku Mezinárodního trienále scénického plakátu Sofie 2013, jehož snahou je spolupracovat na rozvoji plakátu jako uměleckého výrazu, šířit jeho kulturní a umělecké úspěchy a vyzdvihovat jeho roli jako jednoho z nejdemokratičtějších a nejpůsobivějších vizuálních umění. Výběr dvaceti plakátů od umělců z celého světa zapůjčí do foyer Janáčkova divadla Bulharský kulturní institut v Praze.