Vyhlášení cen Thálie 2012 - již zítra!

Již tuto sobotu, 23. března, můžete sledovat v přímém přenosu České televize jubilejní 20. slavnostní předávání cen Herecké asociace za mimořádné umělecké výkony Thálie 2012. Za Janáčkovu operu má šanci získat toto prestižní ocenění sopranistka Pavla Vykopalová, kterou odborná porota navrhla na nominaci za roli Míly Válkové, hlavní ženské hrdinky v opeře Leoše Janáčka Osud.

 „Míla Válková, hlavní ženská postava Janáčkovy opery Osud, trpí rozporem mezi svou láskou a nutností zachovávat měšťanské dekorum. V brněnské inscenaci Pavla Vykopalová s výborným využitím svých fyzických dispozic velmi dobře herecky ztvárnila elegantní mladou dámu, která přece jen podléhá svému citu, a vedla svoji figuru až k tragickému konci. Dokonalý vokální projev s naprosto zřetelnou artikulací slova odkrýval bohatý vnitřní svět Míly. V komplementárním souladu pěvecké i herecké složky vystavěla tak Pavla Vykopalová velmi přesvědčivou postavu.“

Pavla Vykopalová Pavla Vykopalová

Do širší nominace se dostala i naše sólistka Jana Wallingerová, která odbornou porotu zaujala svým výkonem v roli Dulcinée v  liberecké inscenaci Don Quichotte.

Jana Wallingerová - Štefáčková Jana Wallingerová - Štefáčková

Přímý přenos z Národního divadla začíná přesně ve 20 hodin!

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10548522733-ceny-thalie-2012/21354215606/