CENA DIVA - Galavečer hvězd

galavečer udělování cen DIVA v režii Baletu NdB

 

Výpis představení

CENA DIVA opět po roce ovládne 11. března 2015 v 19 hodin jeviště Mahenova divadla. Již tradiční slavnostní galavečer, na němž budou vyhlášeny výsledky divácké ankety o nejúspěšnější umělkyně, umělce a inscenace v roce 2014, pořádá Národní divadlo Brno ve spolupráci s KPMČ a KPOB.

Roztančená DIVA - galavečer udělování cen DIVA v režii Baletu NdB

1

Diváci se setkají se svými nejoblíbenějšími umělci a dozvědí se, jak dopadlo jejich hlasování. Po mimořádném úspěchu loňského ročníku se můžete opět těšit na působivé umělecké zážitky s oceněnými umělci a hosty večera, na ukázky z představení, na působivou scénografii a opulentní kostýmy a líčení.

Všichni, kteří si zakoupí vstupenky na galavečer, budou zařazeni do slosování. Výherce dostane opravdu exkluzivní cenu. Rezervace vstupenek na Roztančenou DIVU.

Všichni, kteří vyplní hlasovací lístek a uvedou kontakt, budou zařazeni do slosování o atraktivní ceny.

HLASOVÁNÍ

NdB pořádá diváckou anketu CENA DIVA 2014, v níž mohou diváci hlasovat pro nejzajímavější a nejlepší herecký, operní a baletní mužský a ženský výkon, který zhlédli v představeních v roce 2014.

Hlasovat lze zde. Anketní lístky jsou součástí lednového programu. Boxy na vyplněné anketní lístky jsou umístěny ve vestibulech scén NdB: Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo, divadlo Reduta a v předprodeji NdB v Dvořákově ulici. Na anketním lístku není nutné vyplnit všechny kolonky. Pokud uvedete kontaktní údaj, budete zařazeni do slosování o atraktivní ceny.

Vyhlášení výsledků se uskuteční na Galavečeru hvězd ve středu 11. března 2015 v 19 hodin v Mahenově divadle.

FANTASTICKÝ PROGRAM

Galavečer udělování cen DIVA

Roztančená DIVA

Galavečer CENA DIVA 2014 - vyhlášení divácké ankety o nejúspěšnější umělce a inscenace souborů Národního divadla Brno. Letošní ročník udílení cen DIVA pro vás chystá soubor Baletu NdB s mnoha atraktivními hosty. Můžete se tedy těšit na roztančený večer s úryvky z repertoáru baletního souboru, který mimo jiné v krátkosti představí svou březnovou premiéru Black and White, ale i ukázky různých tanečních žánrů a stylů. K vidění tak bude folklór, latinskoamerické tance, flamenco, street dance, step i twerk. Živě bude moci poprvé shlédnout propagační videoprojekt Balet a Twerk. Premiérově bude také uveden nový projekt Baletu NdB Ballet Graffiti, a to ve své výtvarné i video podobě. Výjimečný bude jistě i stejnojmenný happening ve foyeru divadla, kde nebudou chybět originální choreografie vytvořené tanečníky souboru Baletu NdB, speciálně pro tuto příležitost. Soubor Janáčkovy opery představí ukázku z chystané premiéry Hry o Marii. Večerem budou provázet Bedřich Výtisk a Jakub Šafránek ze souboru Mahenovy činohry. Diváci se samozřejmě mohou těšit na své oblíbené umělce NdB, kteří se večera zúčastní osobně jako účinkující, hosté i ocenění. Přijďte osobně podpořit své hvězdy!

Hosté Baletu NdB, kteří vystoupí na galavečeru Roztančená DIVA:

- Taneční škola Dynamic – latinskoamerické a klasické společenské tance
- Jana Drdácká – flamenco
- Migty Shake – Hip Hop a Street dance
- Martina Vytisková – Twerk
- Lúčnica – folklórní tance
- Zatančí samozřejmě také sólisté a členové Baletu NdB.
- Uvedeny budou ukázky z klasického repertoáru, připravované opery Hry o Marii
- i exkluzivní předpremiérová ukázka z nové inscenace Baletu NdB Black and White.
- Večer obohatí také vystoupení členů orchestru a sólistů Janáčkovy opery.
- Happaningu Ballet Graffiti se zúčastní výtvarníci ze skupiny Malujeme jinak.

Propagační projekt Ballet Graffiti / Balet NdB 2015
Prolamování a bourání předsudků o uměleckých odvětvích na okrajích kulturního spektra. Baletní umění i výtvarné umění formy Graffiti mají své odpůrce z neznalosti. Balet NdB předkládá v projektu Ballet Graffiti přirozené propojování uměleckých sfér, vzájemnou inspiraci a komunikaci.
Žádné předsudky – užij si balet!

Anketní lístek k dispozici zde.

Soupis inscenací operního souboru, baletního souboru a činoherního souboru.
Seznam premiér NdB v roce 2014 naleztete v tabulce.

OPERA BALET ČINOHRA
Alice in bed Game Over Alžběta a Salomena
Maria di Rohan Brněnské pověsti
Polská krev  Louskáček Bůh masakru
Věc Makropulos   Ďáblice
    Hostina dravců
    Jak chutná moc
    Král Oidipús
    Loupežníci
    Lysistrata/Aiás
    Ostře sledované vlaky
    Othello
    Provaz
    Životní příběh mimina s velkou hlavouKdy hrajeme

Středa 11. 03. 19.0020.30
Činohra Opera Balet
galavečer udělování cen DIVA v režii Baletu NdB
Mahenovo divadlo