Valmont

Velmi nebezpečné známosti…

Choderlos de Laclos / Daniel Špinar

Výpis představení

autor: Pierre Ambroise Choderlos de Laclos
režie: Daniel Špinar
dramaturg: Dora Viceníková
scéna: Lucia Škandíková
kostýmy: Iva Němcová
hudba: Stanislav Abrahám

Osoby a obsazení

Valmont Václav Vašák
Merteuil Eva Novotná
Tourvel Jana Pidrmanová

Původní adaptace Daniela Špinara líčí napínavou hru dvou cynických poživačníků - vikomta Valmonta a markýzy de Mertuil - se ctí madame de Tourvel a je strhujícím obrazem lidské morálky, soubojem cynismu a čistého citu.

Když vydal Choderlos de Laclos v roce 1782 poprvé své Nebezpečné známosti, zřejmě netušil, jaký rozruch vyvolá. Odhalení morálky francouzské společnosti, milostné hrátky šlechticů popsané do nejmenších detailů způsobily šok a zároveň zájem společnosti. Nebezpečné známosti jsou natolik přitažlivé a inspirativní, že podle nich vznikla již řada filmů a divadleních představení. Kniha díky své oblíbenosti vyšla již nesčetněkrát a byla přeložena snad do všech světových jazyků.  

Délka předsatvení: 1 hodiny a 30 minut bez přestávky

Kritička Jana Soukupová napsala: " Výkon Evy Novotné (de Merteuil) je velkou ozdobou chytře vystavěné inscenace. Soustředěně, s kázní, herecky inteligentně a vnitřně krajně opravdově hraje tak, že se stává adeptkou na některou z nejvyšších hereckých cen. I robustní Václav Vašák se se svým živočišným Valmontem drží vedle ní velice dobře." Celé znění zde.   

banner_web_VALMONT_950X260_WEB_1_.jpg

                                                                   

Kdy hrajeme

Středa 10. 09. 19.0020.30
Činohra
Pierre Ambroise Choderlos de Laclos Vstupenky
Velmi nebezpečné známosti…
Divadlo Reduta