SEZONA 2016/2017

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers jsou v Mahenově divadle jednou ze stálic koncertních programů. Další svižný večer v jejich společnosti proběhl v neděli 30.4.2017 od 19 hodin. Hudebníci vystoupili v rámi hudebního programu s názvem: „ Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí… BUDE TO JINAK!“. 

 

PATRICIA BARBER, světový americký blues a jazz poprvé na prknech Mahenova divadla!

Zahraniční hudební host tentokrát zavítal i do Mahenova divadla! Při jednom z dalších koncertů Národního divadla Brno zde vystoupila americká bluesová a jazzová zpěvačka Patricia Barber. Koncert proběhl v pondělí 3.4.2017 od 19 hodin.

 

Wohnout akusticky

Skupina Wohnout v komorním divadelním prostředí...ne zcela tradiční spojení. Prkna Mahenova divadla v tento večer dostala možná více zabrat, ovšem zážitek stál za to. Koncert byl pojatý akusticky a proběhl v sobotu 18.3.2017 od 19 hodin.

 

NOA

Achinoam Nini (pod uměleckým jménem NOA) je neznámější izraelskou zpěvačkou současnosti. V roce 2009 reprezentovala Izrael na soutěži EUROVIZE. Zpěvačka vystupovala s mnohými hudebními legendami naší doby, jako například Stevie Wonder, Andrea Bocelli, Pat Metheny, Quincy Jones, Sting. Samotný Sting označil tuto dámu za noblesní zpěvačku Izraele, pojí je též velmi úzké přátelství. NOA je v zahraničí velmi ceněnou osobností, v České republice však samostatně koncertovala poprvé! Vystoupení se uskutečnilo v pondělí 6.2.2017 v brněnském Janáčkově divadle od 19 hodin. 

 

Tata Bojs akusticky

Další akustický koncert proběhl v Mahenově divadle v neděli 5.2.2017 od 19 hodin, a to v podání oblíbené skupiny Tata Bojs. 

 

Nezmaři se sdružením symfoniků Českého rozhlasu

Koncert, který nabídl zajímavé propojení folkové hudby a orchestru. Řeč je o vystoupení skupiny Nezmaři za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, jež se uskutečnilo v neděli 29.1.2017  v Mahenově divadle  od 19 hodin.

 

Kamil Střihavka & Leaders akusticky

Známý český zpěvák, jehož jméno není třeba dlouho představovat. V neděli 8.1.2017 proběhl v Mahenově divadle od 19 hodin koncert Kamila Střihavky, spolu s „Lídry", v akustickém znění. 

 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS a jejich show  „ BUDE TO JINAK! (Jako všechno.) JEŠTĚ ZNAMENITĚJŠÍ!". Toto byl titul koncertního programu, se kterým na podzim zavítal do Mahenova divadla oblíbený zpěvák Ondřej Havelka s jeho Melody Makers. Vystoupení se uskutečnilo v neděli 18.12.2016 od 19 hodin.

 

MozART group (POL)

Celebrity z Polska zavítaly do brněnského Janáčkova divadla! Jejich show zde proběhla v neděli 4.12.2016 od 19 hodin.

 

Galakoncert Jiřího Suchého a Jitky Molavcové s Orchestrem Jiřího Svobody

V neděli 20.11.2016 jsme v Mahenově divadle přivítali vzácné hosty. Jiří Suchý a Jitka Molavcová, dvě významné osobnosti české kulturní scény, zde od 19 hodin odehráli svůj společný koncert za doprovodu Orchestru Jiřího Svobody. 

 

Jiří Pavlica & Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou

O jarní koncert této speciální směsice hostů byl Váš zájem tak velký,  že byl ještě téhož roku připraven přídavek. Druhé společné vystoupení těchto oblíbených umělců proběhlo v Mahenově divadle v neděli 23.10.2016 od 19 hodin.

 

The Tap Tap

Originální a naprosto jedinečná, tak by se dala ve stručnosti popsat kapela The Tap Tap, která se po necelých dvou letech od posledního koncertu opět vrátila na prkna Mahenova divadla. Zahájení nové hudební sezony Národního divadla Brno tak proběhlo v opravdu energickém duchu. Vystoupení se uskutečnilo v neděli 25.9.2016 od 19 hodin!