+

Ukulele Orchestra jako Brno - Lucie Němcová

  • A4.jpg
  • Lucie němcová 2.jpg
  • Lucie Němcová.jpg
  • Lucie.jpg

Na vizualizaci koncertu Ukulele Orchestra jako Brno, který proběhne 6. 9. 2020 v Mahenově divadle, se spoluautorsky podílela mladá autorka s autismem – Lucie Němcová. Mladou umělkyni jsme Vám blíže představili již v dřívějších vizualizacích. Tvorbu samotného plakátu Vám přiblížíme v následujícím textu.

Malbu tohoto velkého obrazu zahájila Lucie již na začátku roku 2018 a postupně, jednou za čas, se k obrazu vracela a přidávala další vrstvy malby. Obraz zcela dokončila až před termínem odevzdávání vizuálů na koncerty kapel. Lucie kapelu Ukulele Orchestra jako Brno často poslouchá a ráda si na ně při poslechu zatancuje. Po sérii prvotních návrhů na vizualizaci kapely dospěla k závěru, že „již obraz na plakát má“. Je to ten, co nedávno dodělala a je vystaven v ateliéru. Obraz je tak časoměrným malířským záznamem směsice zážitků, vzpomínek a setkávání Lucie s lidmi.

V malbě může divák nalézt mnoho důležitých „lidiček“ v životě Lucie (například sestra Hanka, maminka a táta, kamarádi aj.). Z obrazu vykukují například známé osobnosti, postavy ze seriálů i vysílání (Marek Eben, Petr Muk atd.). Divák zde nalezne také výjevy, které na Lucii zapůsobily a jež se rozhodla ztvárnit (let letadlem do zahraničí, ruch na náměstích, atmosféra městských trhů, zátiší její zahrady aj.). Lucie sama obraz pojmenovala více názvy. Poslední fiktivní název "Baškirie" je odkazem na hravost se slovy a jinotaji, která je pro Lucčin humor typická. Repertoár kapely je to, co má Lucie ráda. Pestrou směs cover verzí známých písní Lucie ráda poslouchá z internetu. Hudba je silný impuls, který jí dodává energii do dalších maleb.

Vizualizace je týmovou prací výtvarnice L. Němcové, grafika P. Havíře a lektorů P. Herníkové a P. Sochora z Open Art Studia (openartstudio.cz).

 

 

Kdy hrajeme