+

Vienna Strauss Philharmonic Orchestra - Lucie Němcová

  • Vienna
  • Lucie Němcová
  • Lucie Němcová

Na vizualizaci koncertu Vienna Strauss Philharmonic Orchestra, který proběhne 17. 12. 2020 v Mahenově divadle, se spoluautorsky podílela mladá autorka s autismem – Lucie Němcová. Mladou umělkyni jsme Vám blíže představili již v dřívějších vizualizacích. Tvorbu samotného plakátu Vám přiblížíme v následujícím textu.

Lucie Němcová je autorkou tohoto obrazu, který byl vybrán pro koncert Vienna Strauss Philharmonic Orchestra. Lucie často používá při malování spoustu rituálů, jako zpěv, tanec, recitace aj. Ve svých malbách řeší a znovuprožívá spoustu svých radostí i starostí ze svého každodenního života autisty. Malba tohoto obrazu se nesla na vlně silné radosti a pozitivní nálady. Lucie měla radost ze spousty věcí, které se jí momentálně dařily. Proto tento obraz nese název „I´m happy“. Radost a temperament z tohoto obrazu vyzařuje. Proto byl navržen na zakázku slavného vídeňského orchestru.

Vizualizace je týmovou prací výtvarnice L. Němcové, grafika P. Havíře a lektorů J. Novotné a P. Sochora z Open Art Studia (openartstudio.cz).

Kdy hrajeme