+

Noc divadel

Program pro celou rodinu

V rámci Noci divadel otevřeme divákům naše budovy: Janáčkovo divadloMahenovo divadlo a divadlo Reduta do jejich nejtajnějších zákoutí. Naše divadelní budovy budou otevřeny do pozdních večerních hodin s bohatým doprovodným programem. Divadla se uzavřou o půlnoci. Více 542 158 120.

J A N Á Č K O V O  D I V A D L O

PLACENÝ PROGRAM
!OLB_5345

Překrásná opera Hubička začíná v 17 hodin. 
Rezervace vstupenek
BONUS: přednostní vstup na off program - foťáky s sebou.

OFF PROGRAM ZDARMA

Mimořádná prohlídka expozice ze zámku v Mokré Lhotě! Jen tuto noc bude Janáčkovo divadlo hostit zámeckou expozici věnovanou Dvořákově opeře Čert a Káča. Pod vedením ďábelského kastelána navštívíte nejen části zámku, kde se opera odehrává, ale odvážlivci si mohou na závěr vyzkoušet i tanec s Káčou a Marbuelem, ke kterému jim zahraje orchestr Janáčkovy opery NdB. Kdo se ani pak nepropadne do pekla, může přispět do soutěže o nejlepší pekelný bramborový recept.

Upozornění
Diváci, kteří si zakoupí vstupenky na operu Hubička, budou na prohlídku pouštěni přednostně. Janáčkovo divadlo se pro zájemce o Noc divadel, kteří si nezakoupili vstupenky na Hubičku, otevře později.

HODINA
PROGRAM
PROSTOR
17:00 - 19:30 Hubička hlediště JD
21:00 I. prohlídka celé divadlo
22:00 II. prohlídka celé divadlo
23:00 III. prohlídka celé divadlo

M A H E N O V O  D I V A D L O

PLACENÝ PROGRAM
figarka-0299

Komedie Figarova svatba začíná v 17 hodin.
Rezervace vstupenek
 

OFF PROGRAM ZDARMA

Vzpomínání na časy minulé.
V Mahenově divadle bude po představení Figarova svatba připraven atraktivní program, který zahrnuje neformální setkání s herci, autogramiádu, možnost focení se v dekoracích inscenace... Následně budou probíhat komentované prohlídky.

Upozornění
Na prohlídky je potřeba se předem rezervovat, kontakt: Eva Janigová - janigova@ndbrno_cz - nezapomenout napsat požadovaný čas.
Diváky, kteří si zakoupili vstupenky na představení Figarova svatba a budou mít zájem o prohlídku Mahenova divadla, prosíme, aby kontaktovali paní Evu Janigovou janigova@ndbrno_cz, která jim velmi ráda zarezervuje vhodný termín. Nezapomenout prosím napsat požadovaný čas a také, že máte zakoupenou vstupenku na Figarovu svatbu. Vstupenky se budou před prohlídkou kontrolovat.
Během prohlídky poběží na jevišti záznamy z bohaté a zářné minulosti Mahenova divadla.

HODINA
PROGRAM
PROSTOR
17:00 - 19:00 Figarova svatba - derniéra hlediště MD
19:00 společný potlesk hlediště MD
19:30  I. prohlídka MD celé divadlo
20:00 II. prohlídka MD celé divadlo
20:30 III. prohlídka MD celé divadlo
21:00 IV. prohlídka MD celé divadlo
21:30 V. prohlídka MD celé divadlo
22:00 VI. prohlídka MD celé divadlo
22:30 VII. prohlídka MD celé divadlo

R E D U T A

PLACENÝ PROGRAM
NdB_Pohadka o nevyraden dedeckovi_4.jpg

Báječná nová pohádka pro děti Pohádka o nevyřáděném dědečkovi začíná v 10 hodin.
Rezervace vstupenek
BONUS: vstup na dopolední dětský off program - foťáky s sebou

OFF PROGRAM ZDARMA

Prostřená Reduta.
V Redutě bude po Pohádce o nevyřáděném dědečkovi připraven atraktivní program pro děti, které se můžou projít po jevišti, sáhnout si na kulisy a vyfotit se s herci...a to od 11 - 11:30 hodin. Od 16 hodin se divadlo otevře znova, neboť zde budou hostovat nejlepší amatérská divadla.

Upozornění
Dopolední program je určen pouze pro platící diváky Pohádky o nevyřáděném dědečkovi.
Odpolední a večerní program je přístupný všem - VSTUP VOLNÝ.
Na prohlídky Reduty je potřeba se rezervovat, prosím včas kontaktujte Markétu Vítkovou - vitkova@ndbrno_cz (janigova@ndbrno_cz) - která vám velmi ochotně zarezervuje vhodný termín. Nezapomeňte také prosím napsat požadovaný čas.

HODINA
PROGRAM
PROSTOR
10:00 - 11:00 Pohádka o nevyřáděném dědečkovi Divadelní sál
11:00 - 11:30 Program pro děti a jejich rodiče, kteří si zakoupili vstupenky na dopolední pohádku Divadelní sál
16:00 Slavnostní zahájení Noci divadel 2016 foyer divadla
16:05 - 16:55 Princ Bajaja Divadelní sál
17:00 - 17:55 I. prohlídka zákulisí celé divadlo
18:00 - 18:50 Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu Divadelní sál
19:00 Společný potlesk Noci divadel Divadelní sál
19:05 - 19:45 The Best of Voiceband foyer divadla
20:00 - 20:50 Ensemble Opera Diversa Mozartův sál
21:00 - 21:50 II. prohlídka zákulisí celé divadlo
22:00 - 22:30 Ušubraná Divadelní sál
22:00 - 0:00 Volná zábava, hudba v kavárně… Kavárna EFI CAFE

Divadlo Jan: Princ Bajaja
Divadlo Jan uvede zbrusu novou pohádku Princ Bajaja. Česká pohádka o princovi, který se nejdřív vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat, v moderním loutkovém provedení. S humorem a nadsázkou se tak vypravíme na dobrodružnou pohádkovou cestu, na které se náš Bajaja neBajaja setká s kouzelným koněm, loupežníkem, jabloňovým králem, strašlivým drakem a nakonec také princeznou Slávkou. Vhodné pro děti od tří let!

Budde to! Plzeň: Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu
Autentická kolektivní výpověď o jen zdánlivě všedních věcech. Vzpomínky na mateřskou školu jsou podány povětšinou nesentimentálně, s žádoucím nadhledem, leč nikoli bezbolestně. Divák je neustále udržován v pozornosti brilantním kolektivním výkonem sehraného ansámblu, přítomnost performera, postiženého Downovým syndromem neruší ani nehraje povrchně na city, ale naprosto účelně zapadá do inscenačního celku. Žánrové sepětí eposu s nostalgicky-ironickou reminiscencí funguje skvěle, stejně jako živá hudba, provozovaná přímo hereckými aktéry inscenace. Proč? Protože režie Michala Stona neexhibuje, ale citlivě vede soubor Buddeto! velmi daleko za obvyklé hranice amatérské tvorby, primárně určené pro dospívající publikum.

Děvčátko a slečny Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
J. Holasová, K. Prášilová, M. Němečková: Ušubraná
Inscenace Ušubraná, je čistokrevný inscenační hit. Její inspirační východiska, jimiž se stala poezie milostná i lascivní rozhodně nepatří mezi triviální divadelní sjezdovky. Holky jsou rozhodně jevištně sexy, na nežádoucí oplzliny však naprosto nedojde. Pozorná režie Jarky Holasové je uměřená, veškeré náznaky jsou především vtipné, coby divadelní ekvivalent kvalitního, skvěle servírovaného sektu. Přístupnost od let patnácti bych ovšem striktně dodržoval! Přístupné od 15 let.

Ústaf Brno: The Best of Voiceband
Specifická technika sborové deklamace, druh RECITACE. Název, kterým E. F. Burian pojmenoval ve 20. letech soubor, věnující se specifické sborové recitaci, při níž nabýval mluvní přednes hudebních charakteristik a která se nezřídka spojovala i s vlastní hudbou a scénickou akcí. 

Program se stále aktualizuje. Sledujte nás :-)

Kdy hrajeme

Sobota 19. 11. 2016 10.00
Činohra Opera Balet
 

Jiná