Pravidelný off program

Poučeného diváka čeká zaručeně silný umělecký zážitek!

Čaj o páté

Jak vznikal tento divadelní kus? Proč si vybral autor právě toto téma? Jaký byl autor v soukromí, co všechno o něm (případně na něj) víme? Co zajímavého se dělo při zkouškách? Setkejte se neformálně s inscenátory a umělci před premiérou nad šálkem dobrého čaje a dozvíte se zajímavé informace „z tvůrčí kuchyně“. A protože opera je žánr spojující několik různých umění, v rámci setkání chceme rozšiřovat obzory nejen hudební, ale třeba i kulinářské. Více informací zde. Vstupné 50 Kč.

Krok za oponu

Opera není mrtvé umění. Naopak je stále aktuální, atraktivní a svou rozmanitostí a komplexností nás rozvíjí a obohacuje o zážitky, které by nám žádný jiný druh umění nemohl dát. Chceme vám nabídnout možnost nahlédnout operu zblízka, a proto jsme pro vás připravili speciální řadu setkání s jednotlivými operními díly nazvaný Krok za oponu. Více informací zde.

Lektorské úvody

Krátké, zajímavé, neotřelé povídání dramaturga či režiséra týkající se konkrétní inscenace. Během čtvrt hodiny se dozvíte poutavé informace o autorovi a tvůrcích, dramaturgicko-režijní koncepci, průběhu zkoušení apod. Tyto znalosti vám umožní hlubší pochopení inscenace a tím pádem i lepší divadelní zážitek. Nejde o strohé akade­mické přednášky, ale o poutavé a neotřelé dramaturgické úvody k uváděným titulům. Řadě diváků poskytnou nejen zábavný vhled, ale také klíč k porozumění výsledné inscenaci. Stačí jediné – vybrat si termín a přijít do foyer půl hodiny před před­stavením. Vstup zdarma.

Více informací v Zákaznickém centru na ulici Dvořákova 11 nebo na obchodni@ndbrno_cz542 158 120.