Aktuality

Aktuální informace k návštěvě veškerých akcí a představení, které pořádá NdB – AKTUALIZOVÁNO 1. 9. 2021

17. května 2021
ndbrno

AKTUALIZOVÁNO 1. 9. 2021

Vážení diváci,

v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře je nutné při účasti na divadelním představení použít ochranný prostředek dýchacích cest a dodržet níže uvedená mimořádná opatření.

Při příchodu musí všichni diváci prokázat splnění jedné z následujících  podmínek vstupu:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • doložit negativní RAT antigenní test starý nejvýše 72 hodin (lze doložit i čestným prohlášením o absolvování testu ve škole),
  • absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,
  • prokázat potvrzením poskytovatele zdravotních služeb podstoupení RAT antigenního testu za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby s negativním výsledkem nejvýše 24 hodin před konáním akce,
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
  • V krajním případě je možné na místě podepsat adresné čestné prohlášení, kterým divák prohlašuje, že je covid negativní. Tento formulář je k dispozici u uvaděček při vstupu do hlediště.

Navíc všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

V budovách není možné provádět testy

  • v pokladnách divadel lze koupit respirátory

Vstupenky lze zakoupit online přes webové stránky divadla, osobně v Zákaznickém centru nebo ve večerních pokladnách v jednotlivých divadelních budovách, které budou otevřeny vždy 45 min. před začátkem představení. Z důvodu případného trasování je nutné provést nákup adresně, tedy s vyplněním kontaktních údajů.

Jakkoliv je výčet podmínek dlouhý, nebojte se vychutnat si kulturní zážitek v celém rozsahu. Stejně jako diváci i my dbáme na přísné podmínky testování a dodržování hygienických pravidel.

Pokud by vám vyšel pozitivní test a měli jste již zakoupené vstupenky, rádi vám je vyměníme na jiný termín, nebo vám vrátíme vstupné.

U dětí do 6 let není testování požadováno, mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.

Děkujeme za pochopení, podporu a trpělivost!

Vaše NdB

 

Zdroj: https://covid.gov.cz/situace/kultura/divadla