Antonín Dvořák

Balet NdB 2: Uroboros / Na krásném modrém… / Vodník

divadlo Reduta / Balet Termíny a vstupenky

PROGRAM 1

Historicky první představení juniorského souboru Balet NdB 2 – jedinečného projektu, který vznikl na začátku sezóny 2022/2023 na půdě Baletu Národního divadla Brno. Pod vedením baletní mistryně Markéty Pimek Habalové a bývalého sólisty Uladzimira Ivanoua se poprvé představí ve třech unikátních choreografiích. 

V úvodu premiérového programu se představí Uroboros. Název starodávného symbolu, který představuje cyklickou podstatu věcí, čas a nekonečný nepřetržitý běh života, jehož součástí je i věčný boj dobra se zlem se stal námětem pro choreografii Uladzimira Ivanoua. Její dynamické provedení doprovodí nevšední fúze elektronické hudby a hudby dálného východu interpretů Chronomad a Murcof.

Markéta Pimek Habalová, baletní mistryně našeho hlavního souboru po nedávném úspěchu s inscenací Popelka vkročila do nové tvůrčí etapy. U choreografie Vodník se inspirovala tragickým příběhem stejnojmenné balady z ikonické básnické sbírky spisovatele Karla Jaromíra Erbena Kytice, kterou roku 1896 zhudebnil světově nejhranější český skladatel Antonín Dvořák.

Ku příležitosti prvního představení Baletu NdB 2 doplnil dvojici choreografů umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský. V choreografii Na krásném modrém… za doprovodu hudby Johanna Strausse mladšího představí kvality tohoto nadějného mladého souboru, kde jsou pohyb a rychlost hlavními atributy.

Premiéra: 31. října 2022 v divadle Reduta

 

Zobrazit více

Délka představení: 2 hodiny, 2 přestávky

Zobrazit méně

Inscenační tým

Antonín Dvořák Hudba / Vodník
Uladzimir Ivanou Choreografie a režie / Uroboros
Markéta Pimek Habalová Choreografie a režie / Vodník
Mário Radačovský Choreografie a režie / Na krásném modrém
Murcof Hudba / Uroboros
Chronomad Hudba / Uroboros
Johann Strauss ml. Hudba / Na krásném modrém...
Alena Kolegarová Inspicient

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie