EUROPEAN DANCE COMPETITION BRNO 2023

Janáčkovo divadlo / Balet Termíny a vstupenky

Historicky první česká mezinárodní taneční soutěž je určena pro studenty tanečních konzervatoří a profesionálních baletních škol z celé Evropy ve věku od 12 let do ukončení studia. Cílem soutěže je stát se platformou pro objevování, podporu a propagaci uměleckého potenciálu každého účastníka daleko nad rámec soutěže samotné. Evropská taneční soutěž Brno 2023 se bude konat 27.–29. června 2023 v Janáčkově divadle.

Nový ambiciózní projekt European Dance Competition Brno 2023 se vztahuje k bohaté historii spolupořadatelství Baletu NdB na českých, československých i historicky prvních mezinárodních baletních soutěžích na půdě Národního divadla Brno. Balet NdB se rozhodl změnit tradiční model baletní soutěže a rozhodl se uspořádat mezinárodní soutěž ve spolupráci s kreativní produkční společností Art 4People a brněnskou baletní školou Filiánek.

Zaměření soutěže je širší a umožňuje rozšíření soutěžního spektra o čistě současné podoby tance bez povinnosti prokazování mimořádných dovedností v klasické taneční technice. Tento přístup je zásadní změnou umožňující účast v soutěži i mladým tanečníkům zaměřeným převážně na současný tanec. Mezinárodní porota bude hodnotit mladé tanečníky ve třech soutěžních kategoriích ve třech soutěžních dnech, kdy druhé a třetí kolo budou přístupné pro veřejnost. Stejně jako náš projekt Balet NdB 2, je i mezinárodní taneční soutěž zaměřená na budoucnost uměleckého tanečního oboru a cíleně na mladé tanečníky. Není tedy překvapením, že hlavní cenou soutěže je angažmá v Baletu NdB 2. Přijďte podpořit mladé talenty i vy a staňte se jejich prvním nadšeným publikem.

Veškeré informace na webových stránkách www.edcb.cz.

Uzávěrka přihlášek na soutěž je 9. června 2023.

 

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

EUROPEAN DANCE COMPETITION BRNO 2023 Janáčkovo divadlo / Balet

EUROPEAN DANCE COMPETITION BRNO 2023

přestávky mezi jednotlivými koly
  • 28/06/2023
  • 13:00
EUROPEAN DANCE COMPETITION BRNO 2023 Janáčkovo divadlo / Balet

EUROPEAN DANCE COMPETITION BRNO 2023

přestávky mezi jednotlivými koly
  • 29/06/2023
  • 14:00

Fotogalerie