Mezinárodní den tance s Baletem NdB

/ Balet Termíny a vstupenky

Vážení příznivci baletu a všeho tanečního!

Přidejte se k nám a oslavte s námi po dvou letech naživo Mezinárodní den tance na piazzettě před Janáčkovým divadlem! Tradičně se budete moci zapojit do Open Class s baletní mistryní Národního divadla v Praze, Michaelou Černou, a uvidíte krátký program našich hostů. Akce se bude konat pouze za příznivého počasí. Vystoupí posluchači Taneční konzervatoře Brno a Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ.

Těšíme se na Vás 29. 4. 2022 od 16 hodin!

Baletní Open Class je pouze pro registrované uchazeče! Regitrace na Open Class je již uzavřena.

Zapojit se můžete i z domova! Zapojte se do tanečního flashmobu Art4People, video s choreografií najdete zde.

Zobrazit více

Vystoupí:

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je profesionální umělecké těleso zřizované Ministerstvem obrany ČR se sídlem v Brně. Tvoří jej Orchestr lidových nástrojů, taneční skupina a dívčí sbor. Prostřednictvím hudby, zpěvu a tance představuje divákům umělecky stylizovaný folklor domácích regionů Čech, Moravy a Slezska. Příležitostně zpracovává také příbuzné regiony středoevropské a východoevropské (např. Slovensko, Maďarsko, Ukrajinu či Rumunsko). Kromě práce s lidovým materiálem se Ondráš věnuje i přesahům do jiných hudebně-tanečních žánrů a tvoří autorské pořady.

Název: Včil čilej (Tance z Těkova)

Choreografie: Michal Majer

Hudební aranžmá: Michal Budinský

Taneční konzervatoř Brno, příspěvková organizace, je osmiletá škola, která připravuje studenty na dráhu profesionálních tanečníků, kteří pak působí na divadelních scénách v ČR i v zahraničí. Absolventi mohou také učit na uměleckých školách, v pohybových studiích, či studovat na vysokých školách humanitního zaměření. Škola vyvíjí mnoho aktivit, tanečních koncertů a projektů. Potvrzením kvality školy je účinkování žáků v baletních představeních Národního divadla v Brně.

Pokud se chcete o škole dozvědět více, najdete veškeré informace na www.tkbrno.cz.

15:55 – Otevření MDT
16:00 – 16:40 Open Class
16:50 – 17:10 TK BRNO
17:15 – 17:30 VUS ONDRAŠ

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie