Časté dotazy

Dress code – Přemýšlíte jak se obléknout do divadla?

30. března 2022
Durcova

Už se těšíte na blížící se představení a najednou zjistíte, že si nejste jistí, jaké oblečení se pro návštěvu divadla hodí? Prvním vodítkem by mělo být samotné představení. Při návštěvě repertoárového kusu si můžeme dovolit mnohem větší uvolněnost než při slavnostní premiéře.

Jednoduché vodítko a obecné doporučení je stará známá klasika – společenské šaty pro dámy a tmavý oblek pro pány. Dnešní uvolněnější doba ale toleruje i méně formální odění a prostší eleganci. Naším přáním v první řadě je, abyste se v našich divadlech cítili příjemně a pohodlně. Jen pamatujte, že divák svým zevnějškem vyjadřuje respekt hercům (kteří vidí až do čtvrté řady), i historickým divadelním budovám.

Pokud stále hledáte inspiraci, pro fanoušky opery byl napsán celý článek o dress code ve spolupráci s brněnskými návrháři, pro který vznikla i série inspirativních fotek.

Na závěr musíme ovšem dodat, že si nesmírně vážíme každého diváka, který naše divadla navštíví, a pokud k nám přijdete v džínách, nikdo vás vyhazovat nebude. 😉