Molière

Amfitryon

divadlo Reduta / Činohra Termíny a vstupenky

Komedie o partnerských vztazích, která odhaluje esenci žárlivosti, ale i nevěrnosti a touhy svést a být sváděn. Předvedení příběhu spíše pikantního, než sprostého, je brilantní hereckou a hudební smrští.

V dobách, kdy se bohové potulovali po zemi, a nebeský vládce Jupiter pěstoval záletnictví na nejvyšší úrovni, si člověk sotva mohl být jist tím, co se stane, když vykročí ze dveří vlastního domu, byť jen na okamžik. Amfitryon si tento nebožský aspekt božského Jupitera užije dosyta – bůh mu svede ženu proměněn v jejího manžela. Merkur, Jupiterův sluha, na sebe vezme podobu Sosieho, sluhy Amfitryona – a otázky se začínají kupit: Kdo je kdo? Kdo s kým? Kdo s kým ne? A kdo jsem vůbec já, když vidím, že já stojím támhle?

Komedie patří k vrcholným dílům francouzského dramatika Molièra (1622–1673), vedle Misantropa či Dona Juana se řadí k hrám, které vzrušují divadelníky i diváky už několik století. Veršovaná komedie se hraje v geniálním, velevtipném přebásnění Vladimíra Mikeše a v režii Aminaty Keita.

Premiéra: 10. prosince 2021 v divadle Reduta

Zobrazit více

Inscenační tým

Molière Autor
Vladimír Mikeš Překlad
Aminata Keita Režie
Jaroslav Jurečka Dramaturgie
Ján Tereba Scéna a kostýmy
Ondřej Růžička Světelný design

Obsazení

Kdy hrajeme?

Amfitryon divadlo Reduta / Činohra Molière

Amfitryon

  • 22/09/2024
  • 19:00 - 20:50
Amfitryon divadlo Reduta / Činohra Molière

Amfitryon

30 minut před představením probíhá dramaturgický úvod
  • 14/10/2024
  • 19:00 - 20:50
Amfitryon divadlo Reduta / Činohra Molière

Amfitryon

Derniéra
  • 19/11/2024
  • 19:00 - 20:50

Fotogalerie