DSB: Maryša (mlčí)

/ Činohra Termíny a vstupenky

Kde: Studio Marta
Kdo: Depresivní děti touží po penězích

Depresivní děti podle bratří Mrštíků. Kafe od Žida už není trendy, postačí piccolo (co neexistuje). Místo mlýna loftový byt, místo hospody obchodní centrum. Hanácké nářečí je nahrazeno významným mlčením. Ale Maryša je pořád stejně krásná. A nešťastná. A nebezpečná. V téhle inscenaci Maryša ani necekne, ale řekne toho dost.

Každá se chce vdávat… až na Maryšu. Maryša z 19. století by se možná divila, jak je Maryša z 21. století divoká, nespoutaná, drzá – a přesto si jsou tolik podobné. Soubor Depresivní děti touží po penězích vypráví notoricky známý příběh beze slov, ale přesto bohatě: s bezednými propastmi zoufalství i mohutným vzedmutí milostného citu, s děsivou brutalitou i hlubokou lidskostí… i s notnou dávkou legrace.

 

Zobrazit více

Depresivní děti touží po penězích je umělecký gang, který se pravidelně věnuje žánru site-specific, osobitým adaptacím klasických i modernistických látek, přesahující do oblasti happeningu, rozhlasového vysílání, interaktivních eventů i klasického divadla. Vystupuje na českých i zahraničních festivalech, nositel pocty festivalu …příští vlna/ next wave…

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

DSB: Maryša (mlčí) / Činohra

DSB: Maryša (mlčí)

Studio Marta
Vyprodáno
  • 26/05/2022
  • 20:00 - 21:30

Fotogalerie