Zdeněk Král

Edison!

Divadlo Reduta / Činohra Termíny a vstupenky

V hravé inscenaci spolu účinkují herci i loutky, kteří nejen zpívají a hrají, ale také připravují chemické a elektrické pokusy! To vše za pomoci diváků, kteří na vlastní oči uvidí, jak se vyrobí sloní zubní pasta, že se v ovoci a zelenině může skrývat elektrická energie, a co vše dokázal Edison, přezdívaný „Čaroděj z Menlo Parku“.

Vynálezci a vynálezy. Kolik toho o nich slýcháme, kolik z nich denně využíváme a bereme za samozřejmou věc. Stačí ale drobný zvrat, jenž nás uvede do nepohodlí, a najednou si uvědomíme, jaké kouzlo se skrývá za každou tou důmyslnou věcí a za úsilím člověka, který něco neobvyklého vymyslel. Například Thomas Alva Edison, slavný americký vynálezce houževnaté povahy a bystré mysli. Přestože jeho kariéra nebyla jenom sledem úspěchů, ovací a všeobecné podpory, tvůrčí nadšení u něj bylo většinou silnější než strach. Chlapeckou radost z objevování si dokázal uchovat i v dospělosti. Příběh o velké síle a nezdolnosti, o odvaze jít si za svým cílem, navzdory posměchu lidí, kteří se pro jistotu drží při zemi, připravila režisérka Hana Mikolášková.

Světová premiéra: 19. června 2019 na Malé scéně Mahenova divadla, nyní hrajeme v divadle Reduta

 

Zobrazit více

Délka představení: 1 hodina a 10 minut, bez přestávky
Vhodné pro děti od 7 let.

Součástí inscenace je interaktivní pracovní a hrací sešit pro všechny malé, velké, mladé, i odrostlejší, vědou posedlé, nebo „jen“ zvídavé, zkrátka potenciální pokračovatele vynálezců a vědců, kteří pomáhají lidstvu vpřed. K zakoupení bude u uvaděček před a po představení.

Foto z představení: Ivo Dvořák

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Edison! Divadlo Reduta / Činohra Zdeněk Král

Edison!

  • 25/09/2022
  • 14:00 - 15:05
Edison! Divadlo Reduta / Činohra Zdeněk Král

Edison!

  • 09/10/2022
  • 14:00 - 15:05
Edison! Divadlo Reduta / Činohra Zdeněk Král

Edison!

Zadáno pro školy
  • 07/11/2022
  • 10:00 - 11:05

Fotogalerie