Pronájem: Jistě, pane premiére!

Mahenovo divadlo / Činohra Termíny a vstupenky

Kdyby to nebylo tak k smíchu, bylo by to spíš k pláči. Břitká komedie o tom, jak se dělá velká politika. Nejen v Británii. Nezadržitelný proud hlášek a salvy smíchu v nejúspěšnější britské komedii posledního desetiletí!

Více informací zde.

V ceně vstupenky je i neomezená degustace 12 nejlepších vín z vinařství Víno Zlomek & Vávra. 

Zobrazit více

Premiér Jim Hacker a tajemník Sir Humphrey Appleby jsou zpět! Autoři Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného britcomu divadelní komedii. Ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku.

Vláda je v krizi a premiér Jim Hacker má problém. Je třeba zachránit před krachem zemi, Evropu, ale především svou pozici. Tajemník kabinetu Sir Humphrey Appleby má naštěstí smělý plán.
Původně zamýšlená instruktáž pro manažery demonstrující odstrašující chování politiků si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Dokonce mezi politiky. Margaret Thatcherová na motivy seriálu napsala krátký skeč, ve kterém se objevila na Vánoce roku 1984. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob.

V představení je použit stroboskop.

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Pronájem: Jistě, pane premiére! Mahenovo divadlo / Činohra

Pronájem: Jistě, pane premiére!

Divadlo Bez zábradlí. V ceně vstupenky je i ochutnávka vína z vinařství Víno Zlomek&Vávra.
  • 28/10/2022
  • 19:00 - 21:10

Fotogalerie