Tom Stoppard

Leopoldstadt

Mahenovo divadlo / Činohra Termíny a vstupenky

Kompletní herecký ansámbl a více než sedmdesát převleků na jevišti! Procházka 20. stoletím a pamětí středoevropské rodiny od zlatého věku vídeňské secese, přes dynamická dvacátá léta až po poválečné vystřízlivění. Velkolepý příběh, ve kterém dominuje láska, vášeň a pragmatismus v osudech několika generací!  

Vídeň je v roce 1899 kulturním středem světa. V dobře situované židovské rodině Merzových se přelom století očekává s nadějí na převrat ve společenském i politickém myšlení. Vídeňští patrioti se těší na světovou výstavu v Paříži, kterou reprezentuje Mahler se svou Druhou symfonií, Gustav Klimt s obrazem Filosofie a mnozí další. Za neurologem Sigmundem Freudem jezdí kvůli psychoanalýze lidé z celého světa. Protižidovské zákony byly zrušeny, vyhlídky na zářivou budoucnost podporuje kniha Židovský stát novináře Theodora Herzla a vídeňští Židé už nemusí žít pouze ve čtvrti Leopoldstadt. Zdá se, že antisemitismus v Rakousku‑Uhersku ustupuje.

Nejnovější hra britského dramatika židovského původu Toma Stopparda (*1937) líčí příběh jedné rodiny mezi lety 1899 a 1955. Je to příběh Židů, Vídně, Evropy, a především silného rodinného pouta, které přetrhaly teprve hrůzy holokaustu.

Česká premiéra: 19. června 2021 v Mahenově divadle

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Leopoldstadt Mahenovo divadlo / Činohra Tom Stoppard

Leopoldstadt

  • 25/03/2024
  • 10:00 - 12:55
Leopoldstadt Mahenovo divadlo / Činohra Tom Stoppard

Leopoldstadt

Derniéra
  • 19/05/2024
  • 17:00 - 19:55

Fotogalerie