Hana Mikolášková

Mahenova Reduta

Divadlo Reduta / Činohra Termíny a vstupenky

Zábavný pořad na pomezí koncertu, talkshow a přednášky. Komorní hudební večer s živou kapelou na jevišti je doplněn vtipnou edukační linkou nejen o Jiřím Mahenovi a Brně. To vše s vynikajícími pěveckými čísly členů Činohry NdB.

Kdo byl Jiří Mahen? Proč se po něm v Brně jmenuje knihovna, divadlo, ulice, socha, stráň, společnost i rybářský klub? Jak to, že stále není obecně tolik známý jako jiní jeho současníci? V pořadu nazvaném Mahenova Reduta naleznete odpovědi nejen na tyto otázky. Aby vzdali poctu dramatikovi, dramaturgovi, knihovníkovi a iniciátoru kulturního dění, těsně spojenému s Brnem, zhudebnilo pro tento pořad několik významných skladatelů – Mario Buzzi, Zdeněk Král, David Rotter, David Smečka, Miloš Štědroň, Miloš ORSON Štědroň – 14 básní a balad Jiřího Mahena (1882–1939).

V komorním hudebním večeru se v rolích zpěváků představí členové činoherního souboru – Hana Tomáš Briešťanská, Tereza Richtrová, Isabela Smečková Bencová, Jana Štvrtecká, Vojtěch Blahuta, Tomáš David, Jakub Svojanovský a Pavel Čeněk Vaculík, kteří předvedou svůj interpretační um v režii Hany Mikoláškové. Na jevišti divadla Reduta se Mahenova poezie představí v originálním provedení.

Světová premiéra: 4. října 2021 v divadle Reduta

Zobrazit více

Délka představení: 1 hodina a 30 minut, bez přestávky

Fotografie: Vrbaak, Jakub Čáp
Fotografie z představení: Marek Olbrzymek

Zobrazit méně

Inscenační tým

Hana Mikolášková Scénář a režie
Hana Hložková Dramaturgie
Zdeněk Král Hudební dramaturgie
Petr Svozílek Pěvecké a hudební nastudování
Mario Buzzi Hudba
David Rotter Hudba
SALONč4 Kostýmy
Jan Baterka Projekce

Obsazení

Kdy hrajeme?

Fotogalerie