Louis Nowra

Noc bláznů

Mahenovo divadlo / Činohra Termíny a vstupenky

Vtipná inscenace s prvky nekonvenčního humoru, výsostné komediální scény a akce, a půvabné herecké výkony plné jemných nuancí a dravého pěveckého projevu.

Začínající režisér Lewis chystá svůj debut. Má nastudovat hru s herci psychiatrické léčebny v rámci jejich terapie. Jenže! Režijní ambice musí stranou ve chvíli, kdy jeden z pacientů prosadí, že budou hrát jedině Mozartovu operu Così fan tutte. Pyroman, narkoman závislý na lithiu, který ke všemu nenávidí Mozarta, koktající právník, autistka… to je jen vzorek hereckého souboru, jenž začne do zkoušení projektovat své potřeby a představy a postupně vtahovat režiséra do jejich vlastní hry a životů. Nasnadě je tedy otázka: Kdo je tady vlastně blázen?

Tuto elektrizující, částečně autobiografickou komedii ze zákulisí vzniku jedné divadelní inscenace ve specifickém prostředí blázince napsal jeden z nejslavnějších australských autorů Louis Nowra (*1950), který má na svém kontě kromě třiceti původních her a desítek scénářů rovněž čtyři operní libreta. Podle Noci bláznů byl natočen v roce 1996 také stejnojmenný film.

Premiéra: 15. února 2019 v Mahenově divadle

Zobrazit více

Inscenační tým

Louis Nowra Autor
Šimon Dominik Překlad a režie
Lucie Němečková Dramaturgie
Karel Čapek Scéna
Martin Špetlík Světelný design
Petr Svozílek Pěvecké nastudování
Martin Pacek Pohybová spolupráce

Obsazení

Kdy hrajeme?

Noc bláznů Mahenovo divadlo / Činohra Louis Nowra

Noc bláznů

Předplatné: VH2, VH3
  • 08/03/2024
  • 19:00 - 21:45
Noc bláznů Mahenovo divadlo / Činohra Louis Nowra

Noc bláznů

  • 07/04/2024
  • 19:00 - 21:45
Noc bláznů Mahenovo divadlo / Činohra Louis Nowra

Noc bláznů

  • 18/05/2024
  • 19:00 - 21:45

Fotogalerie