Tracy Letts

Protokol

Divadlo Reduta / Činohra Termíny a vstupenky

Zasedání zastupitelstva, které se nejprve zvrhne v konverzační komedii, následně ve frašku, a nakonec v blamáž bez jakýchkoliv pravidel? To zní jako celkem realistické vylíčení skutečnosti. Pro diváky, kteří mají pocit, že absurdita se stává realitou a pro ty, kteří milují mistrně sladěné herecké výkony.

Vytrvale prší a v městečku Big Cherry právě začíná další zasedání městské rady. Na programu jsou především přípravy jubilejních městských slavností, které každoročně připomínají hrdinné vítězství seržanta Pyma nad indiány, ale také např. nová parkovací místa, architektonický návrh na obnovu městské kašny či očekávané úspěchy místního fotbalového mužstva Divochů. Nový, odhodlaný zastupitel Peel, který se nedávno do městečka přiženil, se z osobního důvodů minulé schůze nemohl zúčastnit. Na té dnešní zase chybí radní Carp, který byl ze své pozice z nejasných důvodů odvolán. Peel se snaží zjistit, co se minulý týden na radě projednávalo, a chce nahlédnout do protokolu. Ten však není k dispozici a nikdo mu nechce poskytnout bližší informace. Déšť neustává, stejně jako Peelovo odhodlání být zodpovědným zastupitelem.

Hra amerického dramatika Tracyho Lettse (*1965) není pouze skvěle napsanou hořkou komedií o lokální politice, ale odhaluje nám postupně mechanismy tzv. „rozhodování ve jménu obecného blaha“.

Česká premiéra: 14. února 2020 v divadle Reduta

Zobrazit více

Délka představení: 2 hodiny a 30 minut, 1 přestávka

Foto z představení: Patrik Borecký

Zobrazit méně

Inscenační tým

Tracy Letts Autor
Pavel Dominik Překlad
Martin Glaser Režie
Barbara Gregorová Dramaturgie
Pavel Borák Scéna
Martin Špetlík Světelný design
Martin Pacek Pohybová spolupráce

Obsazení

Kdy hrajeme?

Protokol Divadlo Reduta / Činohra Tracy Letts

Protokol

Lektorský úvod před představením
  • 20/10/2022
  • 19:00 - 21:30
Protokol Divadlo Reduta / Činohra Tracy Letts

Protokol

Zadáno pro školy
  • 14/11/2022
  • 10:00 - 12:30
Protokol Divadlo Reduta / Činohra Tracy Letts

Protokol

Derniéra, Lektorský úvod před představením
  • 14/11/2022
  • 19:00 - 21:30

Fotogalerie