Anton Pavlovič Čechov

Tři sestry

Mahenovo divadlo / Činohra Termíny a vstupenky

 

Štěstí je možné! Ale možná že jen na jiném místě nebo v jiném čase…

Irena, Máša a Olga jsou tři sestry, které musely s otcem – plukovníkem v carské armádě – odejít z Moskvy do města kdesi daleko v ruských pláních. Otec ale zemřel, společenský život se vytratil a zatímco jejich bratr Andrej prohrává jejich společný majetek v kartách, v sestrách sílí jediná touha: odjet zpátky do Moskvy, do města jejich dospívání, kde jim jednou bylo dobře. Sebrat se, opustit celý svůj dosavadní život a odejít jen tak do velkoměsta ale není pro člověka jednoduché ani dnes, natož pro ženu v Rusku konce devatenáctého století. A tak postavy zabíjejí čas sněním a trápením se každodenností, která je tak k smíchu a přece tak nesnesitelná.

Tři sestry jsou vrcholnou hrou ruského dramatika Antona Pavloviče Čechova (1860–1904) a jednou ze dvou her, které napsal pro soubor Moskevského uměleckého divadla. Drama o čtyřech jednáních mělo značný vliv na evropské divadlo a umění vůbec – a i když od autorovy smrti uplynulo sto dvacet let, jeho vliv stále trvá: z Čechovova břitkého a zároveň chápajícího pohledu na lidi vychází i přední filmoví tvůrci posledních let, jako jsou Rubin Östlund nebo Mike White.

V Mahenově divadle Tři sestry inscenuje Štěpán Pácl, kmenový režisér Činohry NdB, jehož úspěšná inscenace Čechovova Racka byla zfilmována v projektu Film Naživo.

Premiéra: 27. října 2023 v Mahenově divadle

Zobrazit více

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Tři sestry Mahenovo divadlo / Činohra Anton Pavlovič Čechov

Tři sestry

30 minut před představením probíhá dramaturgický úvod
  • 05/12/2023
  • 19:00 - 21:50
Tři sestry Mahenovo divadlo / Činohra Anton Pavlovič Čechov

Tři sestry

  • 07/01/2024
  • 19:00 - 21:50
Tři sestry Mahenovo divadlo / Činohra Anton Pavlovič Čechov

Tři sestry

  • 06/02/2024
  • 17:00 - 19:50

Fotogalerie