William Shakespeare

Večer tříkrálový – silvestrovský speciál

Mahenovo divadlo / Činohra Termíny a vstupenky

Oslavte s námi konec roku 2022 a přijďte se pobavit s třeskutě zábavnou inscenací Večer tříkrálový!

K silvestru neodmyslitelně patří přípitek, zábava a přání do nového roku! A přesně na to se můžete v Mahenově divadle těšit. A navíc malé překvapení jako bonus.

Mezinárodně úspěšná inscenace Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete nabídne každému diváku přesně to, co potřebuje. Smích. Hodně smíchu. 

 

Podtitul hry zní „Cokoli chcete“ a v této inscenaci si doopravdy přijde na své každý, ať už se mu více líbí příběhy o lásce nebo o pivu, ať se vyžívá ve slovních hříčkách nebo spíše v komických bitkách, ať má rád ženy, muže, zvířata nebo všechno naráz.

Na troskách zničené lodi dopluje Viola do Ilýrie, kraje, který má blíže k pohádce než ke skutečnosti. A žijí tam tedy pohádkový princ, který svádí pohádkovou princeznu, a pohádkový opilec, který terorizuje pohádkového suchoprda. Viola se rozhodne pro vlastní bezpečnost vystupovat v mužském přestrojení – což se ale začne jevit značně nebezpečným, když se šíleně zamiluje do místního knížete.

Komedie, v níž si nikdo nemůže být jistý tím, co vlastně ke komu cítí, komedie, jejíž nejhlubší smysl je odhalen v podtitulu Cokoli chcete. William Shakespeare (1564–1616) je autor, jehož básnický a dramatický talent se protnul s tehdejší dobou takovým způsobem, že už jej nikdy nebude možné nehrát. Úchvatné hry napsané v prvním období modernity na sklonku anglické renesance se totiž v tragické i v komediální poloze věnují od té doby navždy aktuálnímu tématu: krizi individua a krizi identity. Ve Večeru tříkrálovém se snoubí lyrická poezie s poezií pudovou!

Zobrazit více

Délka představení: 3 hodiny, 1 přestávka

Zobrazit méně

Inscenační tým

Jiří Josek Překlad
Jaroslav Jurečka Dramaturgie
Linda Boráros Kostýmy
Eva Spoustová Jazyková spolupráce

Obsazení

Kdy hrajeme?

Večer tříkrálový - silvestrovský speciál Mahenovo divadlo / Činohra William Shakespeare

Večer tříkrálový - silvestrovský speciál

  • 31/12/2022
  • 17:00 - 19:45

Fotogalerie