Martin McDonagh

Velmi, velmi, velmi temný příběh

Divadlo Reduta / Činohra Termíny a vstupenky

V této inscenaci se říkají výmysly o veřejně známých osobnostech devatenáctého století, a zazní v něm i pravdivá historická fakta. Je to trefná, ale i krutá legrace ve velkolepém výtvarném pojetí. Je to McDonagh, jak ho milují filmoví fanoušci, a jak ho díky skvělým hereckým výkonům musí milovat i divadelní diváci.

Okázalý ohňostroj. Hansi Christianu Andersenovi se právě v Kodani dostává pocty za jeho dílo. Při děkovné řeči, doprovázené autorským čtením, se ovšem zaplete do několika podrobností své pohádky. Otázka je nasnadě – psal to vůbec on? Jaké tajemství skrývá dřevěná bedna, kterou má od stropu zavěšenu ve své půdní pracovně? A co až se Andersen potká s Charlesem Dickensem, který střeží na svém panství velice obdobného „kostlivce ve skříni“?

Po filmovém triumfu Tří billboardů kousek za Ebbingem, které mu vynesly mj. Zlatý glóbus za nejlepší scénář, přišel Martin McDonagh (*1970) s nekorektní černou komedií s překvapivě „neirským“ námětem, ve které dojde i na cestování časem. Dějová linka zvěrstev belgického kolonialismu v africkém Kongu je pak neotřelou příležitostí k tomu, aby se hrálo o současné Evropě a kulturních vlivech napříč kontinenty. Těžila evropská kultura vždy jen z evropských zdrojů?

Česká premiéra: 11. září 2020 v divadle Reduta

Zobrazit více

Délka představení: 2 hodiny a 20 minut, 1 přestávka
Inscenace je vhodná od 18 let.
Upozorňujeme diváky, že se v představení se střílí.

Foto z představení: Patrik Borecký

Zobrazit méně

Inscenační tým

Obsazení

Kdy hrajeme?

Velmi, velmi, velmi temný příběh Divadlo Reduta / Činohra Martin McDonagh

Velmi, velmi, velmi temný příběh

Derniéra, Lektorský úvod před představením
  • 04/01/2023
  • 19:00 - 21:20

Fotogalerie