Ballet

Baletní škola I. V. Psoty

Baletní škola I. V. Psoty při Národním divadle Brno nabízí zájmové kurzy klasického baletu pro děti i dospělé, bez ohledu na pokročilost.

Baletní škola I. V. Psoty nabízí kurzy baletní průpravy vhodné pro ty nejmenší od 4 let až po dospělé. Škola má za sebou bohatou tradici a za více než 70 let své existence již vychovala spoustu popředních tanečníků. Klade si za cíl nebýt jenom volnočasovou aktivitou, ale odrazovým můstkem pro mladé talenty, jako příprava pro Taneční konzervatoř. Žáci BŠ mají dále šanci spolupracovat i přímo s Baletem Národního divadla Brno a tancovat nejen na jevišti Janáčkova nebo Mahenova divadla v inscenacích jako např. Louskáček nebo Spící krasavice.

Kurzy pro děti:

  • Baletní hrátky pro nejmenší (od 4 do 6 let) 1x týdně 45 minut
  • 1.- 6. ročník, 1 – 2x týdně, 60-90 min lekce

Talentové zkoušky pro rok 2021/2022 proběhnou 5. 9. 2021. Registrujte se na talentové zkoušky do kurzů pro děti zde.

Kurzy pro dospělé:

  • začátečníci: 1x týdně 90min
  • mírně pokročilí: 1x týdně 90min
  • pokročilí: 2x týdně 90min
  • TOP: 2x týdně 90min

Registrujte se do kurzů pro dospělé zde.

Od školního roku 2020/2021 se  Baletní škola rozšířila i do Janáčkova divadla. V budově Ředitelství na Dvořákové 11 bude výuka probíhat jenom na Velkém sále a Zkušebně. Na obou sálech je od této sezóny i certifikovaná taneční podlaha Harlequin. Mimo jiné proběhla rekonstrukce společných prostor na třetím podlaží pro zvýšení pohodlí žáků BŠ.

Do kurzů pro děti nelze nastoupit po začátku výuky, tzn. v průběhu školního roku, jelikož podmínkou na zápis jsou talentové přijímací zkoušky. Děti se potom celoročně připravují na závěrečný taneční koncert. Koncert Baletní školy bude 5. 6. 2022 v Janáčkově divadle od 18 hodin.

Baletní škola I. V. Psoty je součástí Baletu NdB. Umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský.

Adresa: Balet NdB, Dvořákova 11 Brno (budova ředitelství Národního divadla Brno, 3. patro)
Email: skola@ndbrno.cz

 

 

 

 

 

Školní rok 2021/2022

Registrace na talentové zkoušky pro školní rok 2021/2022 je spuštěna! Prosíme zájemce o talentové zkoušky, které proběhnou 5. 9. 2021, o registraci zde.

Všichni registrovaní dostanou pokyny ohledně průběhu zkoušek, a to emailem v týden jejich konáním. Výsledky budou oznámeny do 3 pracovních dnů.

Talentové zkoušky se budou týkat všech kurzů baletní školy pro děti. V přijímací komisi budou i zástupci tanečních konzervatoří a šéf baletu NdB MgA. Mário Radačovský. Talentové zkoušky jsou povinné pro všechny zájemce o výuku pro další rok. Kapacita kurzů je omezená.

O prázdninách kurzy pro děti nebudou probíhat!

Do baletní školy nelze nastoupit po začátku výuky, tzn. v průběhu školního roku, jelikož podmínkou na zápis jsou talentové přijímací zkoušky. Děti se potom celoročně připravují na závěrečný taneční koncert. Koncert Baletní školy bude 6. 6. 2021 v Janáčkově divadle od 18 hodin. Na koncertě obdrží absolventi kurzů osvědčení.

Ceník kurzů pro rok 2021/2022