Juniorský soubor Balet NdB 2

Od počátku sezony 2022 / 23 se na půdě Baletu NdB zrodil dlouho připravovaný a jedinečný projekt juniorského baletního souboru s názvem Balet NdB 2. V září tak ožil nový soubor mladých talentovaných tanečníků z různých koutů světa, kteří se úzce napojí na hlavní umělecké těleso. Projekt, který v rámci střední a východní Evropy nemá obdoby, zorganizoval a prosadil umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský za podpory generálního ředitele NdB Martina Glasera a Jihomoravského kraje.

V souboru nyní působí 12 tanečníků z České republiky, Kanady, Maďarska, Španělska, Švýcarska či z Anglie pod vedením bývalého sólisty Uladzimira Ivanoua a baletní mistryně Markéty Pimek Habalové. Tanečníci jsou součástí nejdůležitějších, nejen klasických titulů z repertoáru Baletu NdB, ale budou účinkovat také v dalších projektech. Kromě aktivní spolupráce s hlavním souborem budou navíc samostatnou jednotkou. Čistě v jejich produkci budou uvedeny dvě premiéry za rok, které se uskuteční v divadle Reduta.

Členové Baletu NdB 2:  Adéla Kulíšek, Izabela Gracíková, Anastasia Lehmann, Cleo Ravel, Rashmi Torres, Laura Zelinová, Adam Baštař, Manuel Romero de Haro, Joshua Williams, Valentin Domsa, Nikolas San Gil Muňoz

Aktuální programy Baletu NdB 2:

Program 1:  Uroboros / Na krásném modrém… / Vodník (premiéra 31. října 2022)

Program 2:  Adam a Eva / REM / Pampúšik (premiéra 3. března 2023)

Program 3: Tma / Královská večeře / Symfonie č. 7 Allegretto (premiéra: 26. října 2023)

Program 4: Venae / Who’s gonna catch me if I fall.. / Distant Instant (premiéra: 1. března 2024)