Carlo Goldoni

Sluha dvou pánů

Mahen Theater / Schauspiel 16/03/2024 19:00 Ausverkauft
 • Pozitivní energie skupiny činoherců je korunována fascinujícím pohybově improvizačním výkonem Viktora Kuzníka v roli Truffaldina. Inscenace povyšuje také vtipné scénografického řešení scény, které dominuje vodní kanál Benátkách. Vizuálně opulentní zážitek doplňují také atraktivní kostýmy, jež s humorem a nadsázkou kombinují prvky historických a současných oděvů.

  Obchodník Pantalone de Bisognosi má dceru, kterou právě zasnoubil se synem doktora Lombardiho. Mladému páru se záhy zhroutí svět, když se ukáže, že původní bohatý snoubenec dívky není mrtev, jak si všichni mysleli. Právě přijel do Benátek se sluhou Truffaldinem a hodlá se oženit. Jeho totožnost je však podezřelá, neb se více než o dívku, zajímá o to, aby získal peníze a čas. Navíc stále zapomíná na to, že i sluha se musí někdy najíst. Zoufale hladový Truffaldino se pod příslibem obědu, proto nechá najmout dalším pánem – tajnůstkářem prudké povahy. Tím se spustí lavina nedorozumění a neočekávaných zápletek, které přináší stále nová šokující odhalení.

  Nejslavnější komedie Carla Goldoniho (1707–1793) vychází z humorného kontrastu lidských tužeb – zatímco jedni vkládají veškerou energii do toho, aby si mohli vzít svůj milovaný protějšek, druzí usilují o to, aby se dosyta najedli. A protože nehodlají ve svých tužbách ustupovat, nejvíc tím komplikují život sami sobě. Legendárního Sluhu dvou pánů, který baví publikum už od roku 1745, uvádíme na jevišti Mahenova divadla v režii Martina Glasera.

  Premiéra: 19. ledna 2024 v Mahenově divadle

   

  Mehr anzeigen

  Produktionsteam

  Martin Glaser Režie a inscenační úprava textu
  Eva Bezděková Překlad
  Hana Hložková Dramaturgie
  Petr Vítek Scéna
  Martin Špetlík Světelný design

  Besetzung

  Wann spielen wir?

  Sluha dvou pánů Mahen Theater / Schauspiel Carlo Goldoni

  Sluha dvou pánů

  Abonnement: VH, VH1
  Ausverkauft
  • 16/03/2024
  • 19:00

  Fotogalerie