Aktuality

Divadelní svět Brno oficiálně zahájil prodej celého letošního programu

7. března 2023
Tereza Doubková

Festival Divadelní svět Brno oficiálně zahájil prodej celého letošního programu. Nenechte si ujít ta nejlepší místa z delikátního výběru zahraničních i tuzemských inscenací! Městská divadla Pražská, Dejvické divadlo, Jihočeské divadlo České Budějovice, Divadlo Na zábradlí nebo Divadlo X10 to všechno a ještě více již nyní v prodeji! Divadelní svět Brno 13. – 27. května 2023.

Vstupenky: Divadelní svět Brno

Výběr z mnoha inscenací, na která se můžete těšit:

SYM-PHONIE MMXX

SASHA WALTZ & GUESTS, NĚMECKO

Mimořádná inscenace současné německé taneční scény. SYM-PHONIE MMXX pro tanec, světlo a orchestr je nejnovějším dílem věhlasné německé choreografky Sashy Waltz a jejího souboru Sasha Waltz & Gusts, která měla ve spolupráci se Staatsoper Unter den Linden premiéru v březnu 2022 v Berlíně.

SMRT JANA PAVLA II.

TEATR POLSKI, POLSKO

Emocionálně intenzivní obraz posledních chvil Jana Pavla II. Sugestivní portrét lidské slabosti i síly tváří v tvář smrti. Dne 2. dubna 2005 ve 21:37 prohlásil papežův osobní lékař Renato Buzzonetti papeže Jana Pavla II. za mrtvého. V jednom okamžiku se zastavil veškerý společenský a kulturní život. Tisíce lidí vyšly do ulic, auta a veřejná doprava se zastavily, fotbaloví fanoušci přerušili ligové zápasy. Nejdůležitějšími slovy těch dnů se stalo Santo Subito! (Svatým ihned!)

MARÍA DE BUENOS AIRES

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ V KOPRODUKCI S LENKA VAGNEROVÁ & COMPANY

Hudební skladatel a virtuosní bandeonista Ástor Piazzolla napsal operitu María de Buenos Aires na libreto uruguayského básníka Horacia Ferrera již v roce 1968. Od té doby byla uváděna ve světě jako scénické dílo a rovněž jako koncertní provedení s tanečními vstupy.

DISCOLAND

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ

Říká se, že kdo si pamatuje devadesátky, ten je neprožil. Ale co když se na tuto dobu snažíme zapomenout i z jiných důvodů? Inscenace Discoland mapuje vzpomínky bývalých zaměstnanců, návštěvníků a dalších pamětníků dnes už legendárního klubu Discoland Sylvie. Zatímco postava majitele klubu Ivana Jonáka je notoricky známá, o těch „druhých“ netušíme skoro nic…

YERMA

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ

Jiskřivá konzervační hra ze života současných třicátníků, ve které se začnou objevovat temné tóny v podobě věty ,,možná by bylo fajn založit rodinu“. Australský dramatik Simon Stone se při psaní této tragikomedie inspiroval slavnou hrou Pláňka od Federica Garcíi Lorcy, ze španělské vesnice, avšak děj posunul do současné evropské metropole a sleduje tak s nebývalou věrností mezilidské vztahy v dnešním dynamickém světě.