Jana Šrejma Kačírková

Jana Šrejma Kačírková se narodila v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř. V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.  V roce 2006 se stala hostem v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od roku 2010 je zde stálou členkou souboru opery. V rámci svého stálého angažmá účinkuje jako Violetta (La traviata), Mařenka (Prodaná nevěsta) a v titulních rolích Donizettiho oper Anna Bolena, Maria Stuarda a Roberto Devereux. Je stálým hostem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a Národního divadla Brno, vystupovala rovněž v divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze, kde debutovala v roce 2010 v roli Adiny z opery Nápoj lásky G. Donizzetiho. Od té doby  zde nastudovala role Konstanze (Únosu ze serailu), Susanny (Figarova svatba), Terinky (Jakobín) a Donny Anny (Don Giovanni). V roce 2015 debutovala na scéně Slovenského národného divadla v roli Donny Anny a před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově poprvé vystoupila jako Rusalka.  Jana Šrejma Kačírková vystoupila na řadě významných mezinárodních festivalů – na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, na Pafos Afrodite Festival na Kypru, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, MHF Petera Dvorského a na MHF Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou.

Vystupuje pod taktovkou dirigentů, jakými jsou např. T. Brauner, O. Dohnanyi, P. Gatto, M. Ivanovič, R. Jindra, J. Klecker, T. Netopil, M. De Rose, A. Sangiorgi, A. Scarano, V. Spurný, D. Švec, F. Zigante a další. Účinkuje v inscenacích režisérů M. Corradi, P. Formana, P. Gábora, L. Golata, O. Havelky, J. Heřmana, J. Kališové, P. Kartalova, L. Keprtové, I. Krejčího, J. Lauwerse, J. Menzela, J. Nekvasila, P. Mikuláštíka, C. Or, M. Otavy, J. Průdka, L. Pugliese, I. Racka, D. Radoka, S. Sandroniho, R. Szymikové, tvůrčí režisérské dvojice SKUTR (M. Kukučka & L. Trpišovský), L. Štrose nebo A. Thorwalda. Je dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie z let 2012 (za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda) a 2013 (za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho). Získala tři ocenění Jihočeských Thálií a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho.

V Janáčkově opeře NdB v současné době účinkuje jako Violetta (Traviata), Mařenka (Prodaná nevěsta), Sophie (Růžový kavalír). Za roli Juliette/soprán v inscenaci Davida Radoka a Marko Ivanoviće Tři fragmenty z Juliette/Lidský hlas získala Cenu Thálie 2020.

Show more

Show less

1. Co máte ráda na Brně?

Brno jsem si zamilovala. Brno je město, kde jsem zaměstnaná, ale já má paradoxně pocit, že je to jedno z českých měst, ve kterých mám pocit, že jsem na dovolené. Mám ráda samozřejmě divadlo, kolegy, přátele a diváky.

2. Co pro vás znamená divadlo?

Život.

3. Jaká je vaše nejoblíbenější opera?

Ta, při které zrovna stojím na jevišti. 🙂

     

  • foto s Liškou Bystrouškou, která se vloudí všude 🙂
  • foto s Cenou Thalie a Davidem Radokem (za roli Juliette/Soprán v inscenaci Tři fragmenty z Juliette/Lidský hlas)

 

 

Show less

Plays

Amfiteátr - Mikulov / Opera Georges Bizet

Carmen

  • 12/08/2021
  • 19:00 - 22:10
Janáček Theatre / Opera Giacomo Puccini

La bohème

  • 26/09/2021
  • 18:00 - 20:30
Janáček Theatre / Opera Benjamin Britten

Peter Grimes

PREMIÉRA Abonma:
  • 09/10/2021
  • 18:00