DSB: Santini

/ Drama 11/06/2022 17:15 - 18:45 Sold Out
 • Kde: Poutní Kostel Jména Panny Marie ve Křtinách
  Kdo: JEDL Praha

  Alegorie na téma hledání dokonalosti. Santini toužící po ideální skutečnosti. Jeho rozum je jako nenasytné zvíře, které celé dny a noci řve hlady. Zvíře Rozum. Dokud neuvidí tu, která je nádhernější než slunce, která je dechem, odleskem věčného světla. Sofii.

  Projekt SANTINI byl odstartován v roce 2021 premiérou v první stavbě Santiniho, v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory. Teprve pětadvacetiletému umělci byla svěřena přestavba ve své době největšího kostela v Českých zemích. Monumentální, původně gotický klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie ležel více než dvě století po vyplenění husitskými vojsky v ruinách. Záměrem JEDLu je prostřednictvím divadelní intervence do prostoru stavby zmapovat Santiniho významné realizace na území Čech a Moravy. Inscenace se tak v průběhu dalších let odehraje v mnoha dalších Santiniho stavbách.

  Santiniho stavby jako odhmotněné spleti linií, kterou proniká světlo. Stavby artikulující zjevnost světa. Tento symbolický charakter Santiniho architektury vnitřně koresponduje s uměleckými tendencemi tvorby skupiny JEDL. Umělci JEDLu se snaží dlouhodobě ve svých inscenacích dotýkat duchovního rozměru světa, člověka, vztahů mezi lidmi. Projekt SANTINI tak organicky v těchto snahách pokračuje.

  Představení se uskuteční v poutním Kostele Jména Panny Marie ve Křtinách.

  Show more

  Production team

  Cast

  When do we play?

  DSB: Santini / Činohra

  DSB: Santini

  Poutní Kostel Jména Panny Marie ve Křtinách
  Sold Out
  • 11/06/2022
  • 17:15 - 18:45
  DSB: Santini / Činohra

  DSB: Santini

  Poutní Kostel Jména Panny Marie ve Křtinách
  Sold Out
  • 11/06/2022
  • 18:00 - 19:30

  Photogallery