Aktuality

Festival Janáček Brno má za sebou další úspěšný ročník a rekordní tržby

23. listopadu 2022
Karolína Kozubíková

Máme za sebou 8. ročník festivalu Janáček Brno. Mezinárodně vysoce hodnocený festival Janáček Brno přinesl ve dnech 2. až 20. listopadu program světového formátu, na který hojnou účastí pozitivně reagovala jak veřejnost česká, tak zahraniční. Město, ve kterém Leoš Janáček žil a tvořil a je s festivalem bytostně spjato, své devízy využívá plně a se stále zvyšujícím se standardem. Festival prokázal, že ani koronavirová omezení loňských let nezpůsobila menší zájem publika, což prokazuje nejvyššími tržbami v historii festivalu. Janáček Brno 2022 ale ještě nekončí – čeká ho poslední „ozvěna“ v podobě představení Z mrtvého domu / Glagolská mše 26. listopadu, čísla tedy ještě porostou.

V číslech Janáček Brno 2022 překonal mnohé limity: příkladem jsou hrubé tržby za festivalové vstupenky, které celkově činily rekordních 4 269 249 Kč. Festival navštívilo 10 744 platících diváků, průměrná návštěvnost tedy byla 73,3 %.

V rámci 19 dní bylo celkem odehráno 36 produkcí, z nichž v některých případech šlo o světové premiéry či o program speciálně vytvořený na míru festivalu. Prostor dostala i mladá generace v čele s Janáčkovou akademií múzických umění v Brně a Konzervatoří Brno.

Fotografie z festivalu najdete ZDE.

A my už se těšíme na další ročník festivalu Janáček Brno 2024, který se bude konat v termínu 1.–24. listopadu 2024. Předprodej vstupenek na festival bude slavnostně zahájen 4. listopadu 2023. Veškeré informace o festivalu včetně archivu minulých ročníků jsou k nalezení na webu www.janacek-brno.cz